Bunu okuyorsunuz:
“Moğollar – Düm-Tek” Albümü Yeniden Plak Formatında

“Moğollar – Düm-Tek” Albümü Yeniden Plak Formatında

moğollar - düm tek

Moğollar, Cahit Berkay ve Engin Yörükoğlu ile 1975 yılında Fransa’da Sunbar etiketiyle; oradaki müzisyenlerden oluşan bir kadro (baslarda Michel Salobir ve Michel Shollet, klavyelerde Romen Petter ve Romain Didier) ve Marie-Claude Lagarde prodüksiyonuyla; Mogol ismiyle Hitit Sun uzunçalarını yayınlamıştı.

 

Bu uzunçaları, aynı yıl Türkiye’de Coşkun Plak etiketiyle Moğollar olarak ve Düm-Tek ismiyle dinleyicilerle buluştu ve albümün Türkiye’de yayınlanması; albümdeki tüm eserlerin çeşitli Türk filmlerine fon müziği olmasını da beraberinde getirdi. Bu bağlamda 1975’ten 1986’ya kadar pek çok filmde ağırlıklı olarak bu albümden eserler de kullanılmış oldu.

 

Albüm, yıllar içinde Coşkun Plak tarafından kaset ve 1990’larda CD olarak basılarak güncel olarak piyasada kaldı; diğer yandan albüm, 1995 yılında Nexus Records etiketiyle Coşkun Plak’taki kapağıyla Almanya’da yeniden plak olarak yayınlandı.

Şimdi ise Coşkun Plak, Plak ve Ben işbirliği ile, Abbey Road Studios’da yapılan yeni remaster çalışmasıyla Düm-Tek’i yeniden plak olarak dinleyicilerle buluşturdu!

Moğollar – Düm-Tek‘i tüm plak satan yerlerde bulabilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0