Bunu okuyorsunuz:
Nasıl Derler Bilirsin’den Yeni Tekli: Sevilmemişim

Nasıl Derler Bilirsin’den Yeni Tekli: Sevilmemişim

Nasıl Derler Bilirsin EP’leriyle tanıdığımız Nasıl Derler Bilirsin, yeni teklileri Sevilemişim’i yayınladı! 3 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yerini alan tekliye güzel bir klip de eşlik ediyor.

 

Ben, Nasıl Derler Bilirsin’i Ormanın Sesi klibi yayınlandığında tanımıştım. Doğa, yol ve aşk dolu bu tatlı klibi ve bu çok güzel şarkıyı dinlediğimden beri de grubu takip ediyorum. Yeni tekli haberi gelince sabırsızlıkla beklemeye başlamıştım. Ve sabırsızlanmakta gerçekten çok haklıymışım. Bak Oğlum’da kendini bulmaya ve dünyayı tanımaya çalışan, Ormanın Sesi’nde doğanın güzelliklerini, doğaya dönme arzusunu ve özgürlük gibi büyük bir kavramı sevgiliye bağlayan, Bir İyilik’te de beraber kaçma isteğini dile getiren Alper Altıntaş, bu şarkıda da grubun çok sevdiğimiz tarzından uzaklaşmadan öze dönme ve rahatlamaya olan özlemi anlatmış.

 

Bir şehre değil de direkt doğaya ait olan, müzikten beslenen ve büyümeyen bir ruhu yolundan geri döndürebilecek kadar derin bir bağı ve saf duyguları aktaran şarkı, yalın ve samimi sözleri sayesinde dinleyeni kolayca etkileyip 3 dakika 13 saniyelik tatlı bir kaçış hayali kurduruyor.

 

Bir şehre ait olmak gelmez elimden
İçimde bir çocuk var hep gitmek isteyen
Ne kadar şarkı varsa koyup bavula
Koşturdum hep durmadan oradan oraya

 

Şarkının söz ve müziği Alper Altıntaş’a, mix-masteringi Orçun Ayata’ya ait. Vokalde Alper Altıntaş,  gitarda Ergin Kandemir ve Alper Altıntaş, bas gitarda Naci Erdem Berkan, klavyede Cevdet Berkay Yavuz ve davulda Cüneyt Cenkçi yer alıyor. Sözlerle uyumlu, yol ve anılardan oluşan güzel görüntülerle dolu klibin yönetmenliğiniyse Cenan Çelik üstlenmiş.

 

 

Yok artık zamanımız, Bak kaldık yine yalnız

Kaçma zamanımız geldi artık, mayısın sonundayız. Yorulduk, gerçekten çok yorulduk. İşten, okuldan, rutinlerimizden, şehirden hatta insanlardan uzaklaşmak istiyoruz. Hızla değişen hayata uyum sağlayamamış insanlar olarak doğanın dinginliğine bırakmak istiyoruz kendimizi. Başka etkenlerle hızlandırılmış değil kendi akışıyla gerçekleşen, sabır gerektiren, ruhumuzu yormayacak bir yaşamın özlemindeyiz. Aynı şeyleri isteyen, yalnız insanlardan oluşan bir kalabalığız. Ve bu şarkı da bizim yeni buluşma noktamız. Sevilmemişim’i dinleyip bir kabustan uyanır gibi, elimizi kolumuzu bağlayan bir karabasandan kurtulur gibi içimiz yollara düşme isteğiyle dolacak. Ve birçoğumuz, yine şarkıdaki gibi gitmeyi başaramayacağız. Çünkü aklımıza gelen biri veya bir şey bizi her seferinde geri döndürecek. Biz de bir gün birlikte doğaya kavuşma hayalleri kurarak bizi olduğumuz yerde tutan çapamıza sarılıp bu şarkıyı tekrar tekrar dinlemeye devam edeceğiz.

 

Kalktım baktım gecenin üçündeymişim
Ben nasıl bir adamım hiç sevilmemişim
İstanbul’dan gitmeyi hep denemişim de
Sen aklıma gelince geri gelmişim

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0