Bunu okuyorsunuz:
One Love Festival 15 Sahne Alacak İsimleri Açıkladı

One Love Festival 15 Sahne Alacak İsimleri Açıkladı

Daha önce 14 kez gerçekleştirilen One Love Festivalinin on beşincisi 20-21 Temmuz’da yeniden müzikseverlerle buluşacak. ParkOrman ve Volkswagen Arena’da kurulacak beş farklı sahnede, farklı ülkelerden ve farklı tarzlardan başarılı müzisyenleri ağırlayacak olan festivalin heyecanla beklenen kadrosu açıklandı.

Gerek lineup gerek organizasyon açısından Türkiye’nin en iyi müzik festivalleri arasında gösterilen One Love Festivalinin sonuncusu 2015 yılında gerçekleşmiş ve Julian Casablancas & The Voidz, James Blake, Tom Odell gibi önemli isimleri İstanbul’da konuk etmişti. Tam dört yıl aradan sonra, yine festivale gün saydıran bir kadroyla, One Love yeniden bizlerle.

Lineup incelendiğinde; İngiliz elektronika üçlüsü Years & Years, sinema görselliği ve müziği birleştiren Fransız ekip The Blaze, alanında oldukça başarılı işlere imza atmış prodüktörler The Black Madonna ve Palms Trax, Oh Land, Jungle by Night, Black Merlin, son yılların dikkat çeken yerli müzisyen/gruplarından Gaye Su Akyol, Ezhel ve Büyük Ev Ablukada ilk bakışta göze çarpan isimler arasında. Satır aralarına baktığımızda ise soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka, Ankara çıkışlı yetenekli gruplar Ikaru ve Al’York ve dahası radarımıza yakalanıyor.

Festival kültürünü yavaş yavaş kaybetmeye başladığımız bu yıllarda; İki gün iki farklı konumda, beş farklı sahnede onlarca farklı soundu dinleme imkanını bizlere sunan One Love gibi organizasyonların müzik ve müzikle gelen birleştirici ruh açısından önemi büyük. Farklı değer yargılarına sahip binlerce insanı ortak bir paydada buluşturmayı başaran ve gücünü de farkı seslerin bir araya gelmesinden, müzikten alan festivallerimizin sayısının, niteliğinin arttığı, bu tarz organizasyonlar hakkında daha çok konuşabildiğimiz günlerin yakın olması umuduyla…

*One Love Festival 15’in kadrosuna aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0