Bunu okuyorsunuz:
Rock Tarihi Efsanesi Neil Young’tan Yeni Albüm Müjdesi

Rock Tarihi Efsanesi Neil Young’tan Yeni Albüm Müjdesi

Neil Young

Rock tarihinin yaşayan efsanelerinden Neil Young ve grubu Crazy Horse; tam yedi yıl aradan sonra yeni albümleri Colorado ile 25 Ekim’de dinleyicileriyle buluşacak. Bizler ekim ayını beklerken; albümden ilk ses Milky Way ise sonbaharın gelişiyle eş zamanlı olarak kapımızı çaldı.

 

Heart of Gold, Rockin’ in the Free World, Harvest Moon gibi başyapıtlarda imzası olan ve 50 yılı aşkın süredir duruşuyla, müziğiyle, gitarıyla rock kültürüne yön veren isimlerden olan Neil Young; uzun bir solo dönemden sonra emektar grubu Crazy Horse ile yeniden bir araya geldi. Neil Young & Crazy Horse; 2012 yılında yayınlanan “Psychedelic Pill” albümünün ardından, 2019’un bitmesine iki ay kala Colorado ile ses getirmeye hazırlanıyor.

 

Rock Tarihi Efsanesi: Neil Young
– Rock Tarihi Efsanesi: Neil Young

 

Albümdeki on parçadan biri olan Milky Way; eylül ayının başında yayınlandı ve sonbahara yakışacak bir albümün müjdesini verdi. Şarkının soundu, Neil Young’ın hüzünlü bir huzuru hatırlatan sesi ve hafif kirli gitar soloları; eylülün ilk soğuk esintileri gibi yüzümüze çarpıyor. Sonbaharın kendine has burukluğu, asiliği ve dinginliği Milky Way ile aynı hissiyatı paylaşıyor desek yanlış olmaz.

 

 

Rock kültürünün eski sağlam temellerinin askıya alındığı, rock adı altında anlamdan ve derinlikten uzak şarkıların kulağımıza gelmesinin mümkün olduğu şu günlerde; Neil Young gibi bir ismin ve grubunun çizgisini bozmadan müziğine devam ettiğini görmek biraz olsun iç rahatlatıcı.

 

Albümde yer alacak şarkıların listesi:
Think of Me
She Showed Me Love
Olden Days
Help Me Lose My Mind
Green Is Blue
Shut It Down
Milky Way
Eternity
Rainbow of Colors
I Do

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0