Bunu okuyorsunuz:
Kıyıda Köşede Kalmış Bir Indie Rock Cevheri “Band of Horses”

Kıyıda Köşede Kalmış Bir Indie Rock Cevheri “Band of Horses”

2004 yılında Ben Bridwell tarafından Seattle’da müziğin atar damarlarının yakınlarında kurulan bu grup aslında çoğu kişi tarafından duyulmuştur. Çünkü şarkıları Fringe, One Tree Hill, Chuck, How i Met Your Mother gibi popüler kültürde yer edinmiş çoğu yapımda kullanıldı.

Grup günümüze gelene kadar çok fazla üye değiştirmiş olsa da kalitesinden ödün vermedi. 2010 yılında Infinite Arms albümleri “En iyi alternatif müzik albümü” kategorisinde Grammy ödüllerine aday gösterildi. Ayrıca albümdeki “Laredo” şarkısına Roling Stones dergisi tarafından 2010 yılına ait en iyi 50 şarkı listesine girmeyi başardı. Bir zamanların efsane oyunlarından Guitar Hero 5’de de grubun şarkısı bulunuyor. Grubun stüdyo albümleri şimdilik bunlar. Umuyoruz ki kendilerini çok fazla özletmezler.

  • Everything All the Time (2006)
  • Cease to Begin (2007)
  • Infinite Arms (2010)
  • Mirage Rock (2012)
  • Why Are You OK (2016)

Biraz şarkıların tarzına gelirsek, dinlerken insana hem Rock’n Roll ruhunu derinlerden hissettiriyor, aynı zamanda gözlerinizi dolduracak kadar bir hüzün akıyor notalardan. Aşırı slow şarkıları, aşırı hareketli şarkıları ile hangi ruh halinde olursanız olun sizi yalnız bırakmayacak bir grup Band of Horses. Henüz Türkiye’ye uğramamış olsalar da umuyoruz ki bizleri de kendilerini canlı dinleme zevkinden mahrum bırakmazlar.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0