Bunu okuyorsunuz:
Second’ın Solisti Özgün Semerci’de Mini Solo Albüm

Second’ın Solisti Özgün Semerci’de Mini Solo Albüm

Türkiye’de Punk Rock grubu denildiğinde hemen akıllara gelen Second’ın solisti Özgün Semerci’den mini solo albüm geldi. Geçtiğimiz aylarda çıkan albümü biz de Kadıköy, Arka Oda Yerli Baskı Festivali’nde dinleme fırsatı yakaladık. Oldukça zevkli geçen mini albümün mini konserinde “Barış Manço-Yine Yol Göründü Gurbete”, “The Gaslight Anthem-Drive” gibi başarılı coverlarıda dinledik. Banjo ile harikalar yaratan Özgün Semerci’nin bu albümü yapması tam isabet olmuş. Sziget Festivali’nde çıkmasından sonra albüm kararı kafasında oluşmuş. Second’un sessiz kaldığı, gruptan Emre’nin H.İ.S grubu ile yeni albüm çıkardığı bu dönemde “Bulandı Sularım” müzikseverlere ilaç gibi geldi.

BULANDI SULARIM

Albüm de diğer iki şarkı “Kisd” (Yalova) ve “Yollar Aynı”.  Kisd entrumental bir parça. Albümün açılışında ki şarkı.  “Bulandı Sularım” ve “Mucize” bizi coşturuyor. “Yollar Aynı” ise albümde ki en uzun şarkı. Kapanışta yer alıyor.

“Bulandı Sularım” albümü Domuz Record etiketi ile müzik piyasasında yer aldı. Sözleri ve müziği tamamen Özgün’e ait olan albüm özel siyah kaset olarak yayınlandı. Yani bizi eskilere götürmeye başardı.  Çok başarılı olan albüm tasarımı Can Dağlı’nın ellerinden çıkmış.. Kasetlere Outro Music Store’dan ulaşabilirsiniz. Albüm dijital ortamlarda da yerini aldı. Spotify, Bandcamp ve Apple Music’ten ulaşabilirsiniz!

 

Albümü dinlemek isteyenler için;

https://ozgunsemerci.bandcamp.com/album/buland-sular-m-dr01

https://open.spotify.com/album/0dlCLaZEM6rJeOCwsWUxWw

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0