Bunu okuyorsunuz:
Yerli Darkwave Grubu “Jakuzi” ve İlk Albümü “Fantezi Müzik”

Yerli Darkwave Grubu “Jakuzi” ve İlk Albümü “Fantezi Müzik”

jakuzi

Peygamber Vitesi’nden bildiğimiz Kutay Soyocak, Taner Yücel ile bir araya gelerek enfes bir proje ile karşımıza çıktı. Türk topraklarından çıkan darkwave, synthpop gruplarından biri olan “Jakuzi” ile tanıştırdılar bizi.

 

 

İlk olarak “Koca Bir Saçmalık” şarkıları ve klipleri ile tüm internetlere yayıldılar.

 

 

“Koca Bir Saçmalık”tan sonra emin adımlarla geleceğine inandığımız ve beğenmeme ihtimalimizin olmadığını düşündüğümüz Jakuzi 13 Nisan’da ilk albümleri ile müzik dünyasına zıpladılar adeta. Domuz Records üzerinden kaset formatında yayımlanan “Fantezi Müzik” isimli, albümün tarzı oldukça nostaljik. Sizi elinizden tutup şööyle bir 80’lerde gezdiriyor, yer yer arabeske doyduruyor.

Albümdeki parçalar şu şekilde:

-Intro
-Her An Ölecek Gibi
-Bir Düşmanım Var
-Aptal Bir İnat
-Hiç Mi Yok?
-Lubunya
-Koca Bir Saçmalık
-Yine Aynı Şeyi Yaptım

 

Saykodelik tavırları ile tam olarak “bayıldık” diyebiliriz biz bu Jakuzi’ye! Albümdeki favori parça olarak ise seçim oldukça zor olsa da, Koca Bir Saçmalık diyoruz.

 

 

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ise  21. Peron & Maria Rita Epik’in 1979 yılında yayınladıkları “Keşke” isimli parçaya yaptıkları cover ile ekranlarımıza düştüler. Yönetmenliğini Tuhahan Emre Bilgin’in yaptığı canlı performans klibi 7 Ekim Salon İKSV konserlerindeki görüntülerden oluşuyor. Davulda ise Can Kalyoncu bulunuyor.
Şuradan izleyebilirsiniz:

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
2
kalp <3
8
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0