Bunu okuyorsunuz:
Selin Sümbültepe Dalgakıran İle Dönüyor

Selin Sümbültepe Dalgakıran İle Dönüyor

selin sümbültepe 2020

Selin Sümbültepe’nin 2020 sonunda dinleyici ile buluşacak olan ikinci stüdyo albümü “Ben Estim, Sen Esme”nin ilk habercisi olan Dalgakıran tüm dijital müzik platformlarında yayında.

 

 

Selin Sümbültepe’nin hislerini ifade ederken metafor kullanmaktan geri durmayan, şarkıcılığında alışık olduğumuz nahif ve güçlü tavrını, romantik sözlerini ve melankoliyi elektronik beatler ile birleştirdiği Dalgakıran; aklımızı susturmak ve avutmak isterken daha fazlasıyla yüzleşmeye yaslanıyor.

 

Söz & Müzik: Selin Sümbültepe
Düzenleme: Bora Çifterler
Elektrik Gitar: Erkan Zeki Ar
Geri Vokal: Gaye Biçer

Mix: Emre Nişancı
Mastering: Dinçer Demirci
Kapak Fotoğrafı: Bora Çifterler

 

Selin Sümbültepe kimdir?

Hatay’da doğdu. 2000 yılında lise eğitimi için Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü‘ne girdi. 2007 yılında üniversite eğitimi için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na geçiş yaptı. İstanbul’a geldiği andan itibaren vokal kariyeri için çalışmalara başladı.

Klasik müzik eğitiminin yanında birçok farklı sahnede geri vokal olarak yer alma imkanı buldu. 2010 yılından itibaren kendi müziğini üretmeye ve 2014 yılından itibaren kendi sahnesini yapmaya başladı. 2017’nin Aralık ayında ilk albümü “Cızgan”ı dinleyicisi ile buluşturdu. Şimdilerde ise 2020 senesi sonunda dinleyicisi ile buluşturacağı ikinci stüdyo albümü olan “Ben Estim, Sen Esme” üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0