Bunu okuyorsunuz:
Sokak Lambası İlk EP’sini Yayınladı “O Şey”

Sokak Lambası İlk EP’sini Yayınladı “O Şey”

sokak lambası

Sokak Lambası grubu daha önce Youtube üzerinden yayınladıları üç parçalarını, ilk EP’leri olan ”O Şey” ile tüm dijital platformlarda bizlerle buluşturdu. EP’de ilk parçaları olan Sevgili Devrim, Yağmur Lamba Caz ve EP’ye adını veren O Şey isimli parçalar bulunuyor.

Alternatif grup olma özelliklerini kaybetmek istemediklerini, herhangi bir yapımcıyla çalışmadıkları için hala aynı yolda devam ettiklerini söyleyen grup, bu EP’leri ile ilk kez dijital platformlardan dinleyicileriyle buluşmuş oldu. EP’de bulunan parçaların sözleri, grubun vokalisti Alp Tanata’ya ait.
Daha önceki zamanlarda vokalist Alp Tanata ve gitarist Yiğit Sezgin’den oluşan gruba yakın bir zamanda bass gitarist Arif Yiğit dahil oldu. Müziği kendisi için ”Büyülü bir dünya” olarak tanımlayan yetenekli müzisyen Arif Yiğit, grubun yeni üyesi olarak yerini almış oldu.

Toplam 3 parçadan oluşan EP’de bulunan ve grubun ilk parçaları olma özelliğinde olan Sevgili Devrim parçalarında toplumsal sorunlara değinen grup, bize bu sorunların müzikle çok güzel bir şekilde anlatılabileceğini göstermiş oldu. İkinci parça olan Yağmur Lamba Caz’ı ve son olarak yayınladıları O Şey isimli parçaları ile kaliteli müziğin bir kez daha kulaklarımızı doldurmasını sağladılar.

İlk EP’lerinin yanı sıra bir güzel haber daha geldi gruptan bizlere yakın zamanda. Türkiye’nin birçok şehrinden binlerce dinleyiciyle buluştuğu Zeytinli Rock Festivali’nin İzmir elemelerini geçen grup, bu yaz festivalin alternatif keşif sahnesinde dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. İlerleyen zamanlarda ana sahnede yer almak ve büyük kitlede bir seyirciyle buluşmak için onlara bir basamak olmuş olan bu durum, biz dinleyicilerini oldukça mutlu etmiş oldu.

EP’ye Spotify, iTunes, GooglePlay, Deezer gibi dijital platformlardan ulaşıp, dinleyebilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0