Bunu okuyorsunuz:
Sokak Lambası’nı Açıp Müziği Aydınlatıyoruz!

Sokak Lambası’nı Açıp Müziği Aydınlatıyoruz!

sokak lambası

Güzel İzmir’den müzik aşığı iki insan. SOKAK LAMBASI… Vokalistliğini Alp Tanata‘nın,gitaristliğini Yiğit Sezgin‘in yaptığı grup ilk parçaları olan Sevgili Devrim‘i sekiz ay önce çıkardı. Şarkıyı ilk dinlediğimde sözlerinin güzelliğine,klibin başarısına ve bu iki insanın enerjisine hayran kalmamam elde değildi.

 

Ben,yeni parçaları gelene kadar geçen beş aylık sürede Sevgili Devrim’i her dinlediğimde bir kere dinlemek yetmeyip defalarca açıp dinlerken,onlar ”Bizden sana güzel bir şarkı daha” dercesine ‘Yağmur-Lamba-Caz’ı yayınladılar. ”Güneş batmadan dinleyin,henüz kırmızı haldeyken” dediler ve bir kez daha yaptıkları müziğe hayran bıraktılar. Sevgili Devrim parçalarından sonra geçen o sürede ellerinde olmayan nedenlerden dolayı yeni şarkılarının geciktiğini öğrendiğimiz grup bizleri mutlu etmek için ”Yeni şarkı değil de yeni şarkılar olsun” deyip ikinci şarkılarından kısa bir süre sonra ‘O Şey’ isimli şarkılarını da bize sunup onlardan daha çok güzel şeyler göreceğimizi göstermiş oldular.

Bu güzel iki insanı İzmir’de bazı mekanlarda müzik yaparken bulabilirsiniz. Bulmanızı da şiddetle tavsiye ediyorum. Gidin,bulun ve onların güzel müziğine eşlik edin. Peki nerede olduklarını nasıl bulabilirsiniz bu insanların? Cevabı çok kolay. Instagram’da @merababensokak hesaplarından grubun nerede sahne aldıklarını,yakın zamanda klibi ile birlikte yayınlanacak olan şarkılarını ve bağımsız olarak çıkarmayı planladıkları yeni albümlerini takip edebilirsiniz 🙂 Benden Alp Tanata ve Yiğit Sezgin’e selamlar olsun. Müziğiniz hiç susmasın, siz hep müzikle kalın. Kalın ki güzel şeyler görüp,dinleyelim.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0