Bunu okuyorsunuz:
“Dayanıklı Olmalısın” Years & Years!

“Dayanıklı Olmalısın” Years & Years!

Years & Years, kökeni Birleşik Krallık olan elektronika üçlüsü. Grup üyeleri vokalist ve klavyeci olan Olly Alexander, basçı Mikey Goldsworthy ve klavyeci Türk asıllı Emre Türkmen. Tarzları R&B karışımlı ve 90’ların house elementlerini içeren elektro pop olarak tanımlanabilir. 2010 yılında grubun basçısı Mikey ile klavyecisi Emre’nin internette tanışmasıyla başlamıştır maceraları. Olly’nin sesini duşta şarkı söylemesiyle keşfeden Mikey, gruba vokalist olarak seçmiştir onu. Önceden beş kişi olan bu grup, Noel Leeman ve Olivier Subria’nın 2013 yılında ayrılmasıyla üç kişi olarak devam etmişlerdir.

Years & Years’ın çıkış single’ı “I Wish I Knew” Temmuz 2012’de grup henüz beş kişiyken yayımlanmıştır. 2013 yılında kişi eksiklikleriyle birlikte şirket değiştirip Fransız kökenli bir müzik şirketi olan Kitsune Records ile çalışmaya başlamışlardır. İkinci singleları “Trops”, 2013 yılının eylülünde yayımlanmıştır ve sırasıyla “Real”, yeniden bir şirket değişiminden sonra “Take Shelter” ve ardından “Desire” yayımlanmıştır. Onların başarısına başarı katan ise Mart 2015’te yayımlanan “King” singleıdır. Aynı yıl “Communion” isimli çıkış albümlerini duyurmuşlardır ve albüm, 10 Temmuz 2015’te Polydor müzik şirketi tarafından satışa çıkarılmıştır.

Bu kadar direkt/salt bilgiden sonra yazan yorumunu ciddiye alan okuyucularımız varsa, şunu belirtmeliyim ki; çokça sevdiğim bir grup kendileri. Farkında olmadan dinlediğim, söylediğim şarkılara sahipler ve sebebini, o sevecen hallerine bağlıyorum ben. Desire’ın ilk dörtlüğünde de söylediğiniz gibi “Dayanıklı olmalısın” Years & Years. Seni festivallerde görmek istiyoruz.
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0