Bunu okuyorsunuz:
Ufuk Beydemir’den “Sevda Gibi” Giriş

Ufuk Beydemir’den “Sevda Gibi” Giriş

ufuk beydemir

Müzik kariyerine; 2008 yılında bir kutlamada sahneye çıkıp tek bir şarkı söyledikten sonra dinleyicinin beğenisi karşısında müzik yapmaya karar vermesiyle kendisine bir grup kurdu. Bir kaç grupta vokalistlik yaptıktan sonra kendisine bir gitar alıp kendi şarkılarını yapmaya başladı. Sofar Sound’daki akustik performansıyla da bildiğimiz Ay Tenli Kadın şarkısını yazdı. Daha sonra sözü ve müziği kendisine ait olan eserlere yönelmek isteyen Ufuk Beydemir, evde yaptığı demo kayıtlarla müzikal üretimini hızlandırmış oldu.

Solo kariyerine bir albümle devam etmek isteyen Ufuk Beydemir, 2017 yılında yapımcı ve menajer Engin Akıncı ile tanıştı. Yepyeni bir sound arayışı ve ekiple aynı yılın sonbaharında Moda Erekli & Tunç Stüdyoları’nda alternatif rock müziğine yeni bir sound ve farklı bir soluk getirmek isteyen albümün yapımcılığını ZOOM Müzik, dijital platform ve fiziksel dağıtımını DMC üstleniyor. 11 şarkılık ”Sevda Gibi” adlı ilk albümünün çalışmaları 5 aylık bir prodüksiyon sürecinden sonra Mart ayında yayınlandı.

Albümün prodüktörlüğünde geçmiş yıllarda çok sayıda önemli sanatçı ile birlikte çalışmış başarılı aranjör Tolga Görsev, vokal, geri vokal, elektrik ve akustik gitarlarda Ufuk Beydemir’in bulunduğu albümde, sanatçıya yine elektro gitarda Ergin Kandemir, bas gitarda Cihan Reşit Köse, davulda Canberk Cebecioğlu, klavyede ise Cevdet Berkay Yavuz eşlik ediyor.

Ayrıca albümde sanatçıya, perdesiz ve e-bow gitarlarda Sinan Cem Eroğlu, perküsyonda Mert Kasap, santurda Derd’Ali, çelloda Özer Arkun, trompette Onurcan Çağatay ve geri vokallerde ise Cevdet Berkay Yavuz, Özge Fışkın ve Dilhan Şeşen gibi değerli müzisyenler eşlik ediyor.

Albümün çıkış şarkısı olan “Ay Tenli Kadın”ın video klibi ise yönetmen Devrin Usta çekti. Albümün lansman konseri ise Moda Kayıkhane sahnesinde yapıldı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0