Bunu okuyorsunuz:
Nilipek’ten Bahar Gibi “Gözleri Aşka Gülen”

Nilipek’ten Bahar Gibi “Gözleri Aşka Gülen”

nilipek

Yaklaşık 4 ay önce çıkardığı Döngü albümüyle listelerimize tekrar giren Nilipek, hiç de çıkmamıştı ki diyebilirsiniz, 5 gün önce sosyal mecralarda duyurulan Gözleri Aşka Gülen yorumu ile tekrar bize göz kırptı.

Nihavend makamındaki, bestesi ve güftesi Gündoğdu Duran’a ait olan parçayı daha önce Zeki Müren’den Nesrin Sipahi’den ve Emel Sayın’dan dinlemişken yeni nesilin başarılı sanatçılarından Nilipek’ten saygı duruşu niteliğindeki bir çalışma olmuş.

Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Şahsiyet dizisinin 5.bölümünde de kendine yeren bulan yorum, hala Nilipek‘in sesine aşina olmamış insanlarda hummalı bir çalışma başlattı. Özellikle Twitter’da dizide çalan şarkının kime ait olduğu soran bir çok kişi vardı.

Eski takipçilerinin bildiği gibi zaten bu yorum bir kaç sosyal mecrada bulunmaktaydı. Albümlerden önce dinlemiştik diyenler vardır belki aramızda. Eski kayıtlar malesef gitmiş, ufak dokunuşlarla o yalın sesin hissettirdikleri ise aynı.

Spotify’da da şu linkten ulaşabileceğiniz gibi bir de kgwgk tarafından düzenlenmiş bir remiks kayıt bulunuyor. Her zaman akustik kayıtları tercih eden ben bile, bu remikse kayıtsız kalamadım! Gerçekten çok başarılı bir çalışma olmuş! Kaliteli remiks yapın canımızı yiyin, n’olur! Aşağıya remiksli halini bırakıyorum, isterseniz diğer kayda da burdan ulaşabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru, Nilipek’li günler…

  • Hepinizin artık emin olduğu gibi Nilipek’e olan hayranlığımla nam saldım buralara. Uzun zamandır geri dönmek için bir ilham arıyorken birden Nilipek çıkıverdi karşıma dedim ki haydi Merve kalk! Bahar da geliyor hem, çalışma zamanı!
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0