Bunu okuyorsunuz:
Yerli Bağımsız Müziğin En Az Şarkıları Kadar Sevilen 10 Video Klibi!

Yerli Bağımsız Müziğin En Az Şarkıları Kadar Sevilen 10 Video Klibi!

Şarkılardan söz edip kliplerden söz etmemek olmazdı. En az şarkılar kadar etkiliyor aslında video klipler. Hikayeli olanlar, vurucu mesajlar verenler veya içimizi enerji ile dolduranlar… Muhtemelen bu listeden sonra çoğunuz “aa şu nasıl yok ya, keşke bunu da koysaymış” diyeceksiniz. Haklısınız. Hazırlarken ben de 10’luk listeyi 100’e kadar çıkarmak istemedim değil. Unuttuğum, eklemediğim onlarca muhteşem video klip var biliyorum, hepsine de buradan sarılıyorum.

Ben en aklımda kalan, en sık izlediğim 10 yerli video klibi sizler için sıraladım. Gelin birlikte o klipten bu klibe yolculuklara çıkalım!

1.  The Away Days – ”Calm Your Eyes”

Bugüne kadar izlediğim klipler arasında en beğendiğim olabilir Calm Your Eyes. The Away Days özgünlüğü ve özgürlüğü sonuna kadar kullanarak eşcinsel bir çiftin hikayesini anlatmış. Kendileri de şu cümlelerle çok net ve güzel açıklamışlar düşüncelerini, amaçlarını..
“Tüm LGBTİ bireylerin açık ve güvenli bir şekilde yasayabileceği bir Türkiye hayal ediyoruz. ‘Calm Your Eyes’ adlı yeni müzik videomuzu farklılıklara ve bireyselliğe adıyoruz.” 

2. Yok Öyle Kararlı Şeyler – Nefret Söylemi

Yökş’ün “Ağustos Gökleri” klibini de izlerken mest oluyorum ama bir “Nefret Söylemi” değil.  Benim izlediğim günden beri aklıma kazınan ve inanılmaz pozitif hissettiren bir hikayesi var. Hem sarılmanın güzelliğini hem de bazen nasıl ihmalkar olabildiğimizi anlatıyor video klip. Şarkının da enerjisi ile birleşince enfes bir tat oluşuyor 🙂

3. Sapan – Kül + Yağmur

Sapan’ın bu klibi de ilk izlediğimde beni etkileyenlerden oldu. Farklı ve sürükleyici bir video klip. Bu verisyonunda alt yazı eklemeleri de fazlasıyla güzel olmuş.

4. The Ringo Jets – Tease

Video işleriyle uğraşan bir arkadaşım güzelliğinden bahsetip izletmişti. O günden sonra ben de izlemeyen herkese “bak bu klip harika, hem de bunlar yerli!” demekten bıkmadım. The Away Days ve The Ringo Jets’in bu topraklardan çıkma olduğunu duyduğumda baya şaşırmıştım ve tabii ki çok heyecanlanmıştım.

5. Can Kazaz – Yine mi Sen İstanbul

Canımız Can Kazaz “Yine mi Sen İstanbul?” klibi ile bizi Youtube’lara kitlemeyi başardı. Video klip dramatik bir hikayeyi konu alıyor.

6. Kıvılcım Ural – Aşk

Kıvılcım Ural’ın Aşk şarkısına çektiği video klip de farklı ve dikkat çekici. Sahneye hazırlanan iki kişinin hazırlık evresini öyle güzel anlatmışlar ki, göz kırpadan izliyor insan o detayları.

7. Nilipek – Senden Uzakta

Görür görmez insanın yüzünü güldüren, duyar duymaz içini huzurla dolduran bir isim Nilipek! E tabi klip de kendisi kadar sıcacık olmalıydı şaşırmadım 🙂 Ukulelesini alıp biiiirsürü yerde çalıp söylemiş. Ortaya da bu renkli görüntüler çıkmış.

8. Adamlar – Koca Yaşlı Şişko Dünya

Buram buram nostalji kokan bir video klip. İstanbul’un renkli sokaklarında Adamlar şarkılarını söylerken, bir yandan da mahalle kültürünün samimiyetini izliyoruz.

9. BİRİLERİ – Paralel Bir Evrende Hâlen Bulutlar Üzerinde Olma Olasılığımıza Dair

Bu klip diğerlerine göre fazlasıyla durağan olsa da benim ilgimi çekmeyi başardı. Plak seviyor olmam, şaraba aşık olmam ve evde yalnız müzik dinleyerek vakit geçirmekten vazgeçemem bunun etkisi olabilir. Tam olarak “kendimden bir şeyler bulmak” bu klip benim için.

10. Nihil Piraye – Ruh

Nihil Piraye’nin her klibine bayılıyorum ve ciddi anlamda aralarında seçmekte zorlandım. Hepsini de koyabilirmişim yani. Ama en taze olan ve ilgimi çeken klibi koymak istedim. Öyle bir hikaye, bir hareket olmamasına rağmen öyle güzel izletiyor ki, insanın sabaha karşı bir durağa gidip dans edesi geliyor.

Bonus: Athena – Ses Etme

Konuşmaya da izlemeye de doyamadık bu klibi zaten. Eklemesem olmazdı. Hakkında paragraflar yazabilirim ama kısa tutup Athena’ya kocaman sevgiler ve tebrikler göndermek istiyorum. Bunlar görmek istediğimiz şeyler.

Bonuslara doyamamak!  The Lumineers – Sleep On The Floor

Yerli demiştik ama bu da benim gönlümden kopan bir bonus olsun.  Çünkü son zamanlarda “güzel klip” denilince aklıma gelen ilk isim oluyor kendisi. Tesadüfen izledim ve film izler gibi takıldım. Eminim siz de izleyince harika düşüncelere dalacaksınız.

Keyifli seyirler!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0