Bunu okuyorsunuz:
Zorlu Psm Caz Festivali “Redd” Sahnesi!

Zorlu Psm Caz Festivali “Redd” Sahnesi!

Zorlu Psm Caz Festivali kapsamında 11 Mayıs akşamı “Redd” sahne aldı. Biz de oradaydık ve bu güzel sahneyi izlemekle kalmayıp size de bahsetmek istedik.

2005 yılından beri yedi albüm ve bir çok başarılı parçanın sahibi olan Redd, Zorlu Performans Sanatları Drama Sahnesi’nde adeta dinleyicileri büyüledi. 2016’nın en iyi rock albümü seçilen  “Mükemmel Boşluk” ile rock, indie, synth-rock semalarında gezintiye çıkaran grup, Doğan Duru, Güneş Duru ve Berke Özgümüş‘ten oluşuyor. Müzikteki başarıları dışında sosyal sorumluluk ve toplumsal olaylara karşı da duruşları ile ülkemizdeki cesur ve sevilen isimlerden biri olmayı başardı Redd.

Büyüledi derken abartmıyorum. En azından kendi adıma konuşmak gerekirse ben sahneden gözlerimi alamadım. Redd’i zaten dinliyordum fakat açık konuşmak gerekirse canlı performanslarından bu kadar etkileneceğimi tahmin etmezdim. Evde otururken yeni bir şarkı dinleyip keşfetmek keyifli olabilir fakat bir konserde bilmediğiniz bir şarkı çaldığında eşlik edip, eğlenmek zor bir şeydir. Ve zoru başarıyorlar bence. Birkaç parçalarını bilmiyordum ve buna rağmen bir şekilde eşlik edip, keyif aldım. Ki zaten konser bitimi eve geldiğimde konserin etkisiyle bütün parçalarını yeniden defalarca dinledim 🙂

İlk sahneye çıktıklarında rock performans sergilediler. Bir süre sonra ise akustik sahne ile devam ettiler. Rock performanslarında ayrı hareketlenip, akustiklerinde ayrı dinginleştim. “İçimde dolaşan alkol gibi sana gitgide sarhoş oluyorum. Ruhumu kaybetmiş gibi sadece senin için yaşıyorum. Nefes bile almadan, seviorum seni…” cümlelerini böylesine derinden hissetmek muhteşem bir duyguydu.
Konserin en can alıcı noktası ise tabii ki Mehmet Güreli‘nin sahneye misafir olmasıydı. Hem Redd’i hem bizi fazlasıyla heyecanlandırdı. “Kimse Bilmez” ile başlayıp, “Uçurtmalar” ile bizi başka dünyalara götürdü. Esprili tavırları ile de hepimizin yüzünü güldürmeyi başardı Mehmet Güreli. İyi ki varsın!

Bir diğer dikkatimi çeken şey ise sahne arkasında, ekranda izlediğimiz görüntüler oldu. Zaten enfes olan müziğe, görsel güzellik de eklenince tadından yenmedi.

Bir de Zorlu Performans Sanatları sahnesinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Doğan Duru’nun da dediği gibi dünya standartlarında bir yer olmuş. Ses, ışıklar, ilgililer o kadar güzel ki.. Satırlarca övülmeyi hak ediyor. Mutlaka gidip deneyimlemelisiniz.

Son olarak, ben bu adamların yıllardır hakkını veremediğimi düşünüyorum ve bundan sonrası için Redd albümlerinin, kliplerinin, sahnelerinin peşindeyim diyorum. Böylesine güzel müziğin ve seslerin değerini bilmeli, dinleyicileri olarak daha yüksek yerlere taşımalıyız. Bu ülkede artık sokaklarda, radyolarda müzik dışında her şeye benzeyen şarkılar yerine, böyle kaliteli işler duyalım istiyorum. Hepinizi “Mükemmel Boşluk” albümü ile baş başa bırakıyorum 🙂

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0