Bunu okuyorsunuz:
2017’nin En Kötü Albümlerinden En İyi 10 Şarkı

2017’nin En Kötü Albümlerinden En İyi 10 Şarkı

weezer

2017 Bitmeye hazırlanırken en iyi ve en kötü albüm listeleri de teker teker gelmeye başladı. Dilini asla ısırmayan, kötüye kötü diyen ve bu yüzden de müzik piyasasında otorite olarak görülen sitelerin en kötü albüm listeleri ise oldukça şaşırtıcı. En azından benim için. Özellikle bazı büyük isimler geri dönüş yapmışken onların albümlerinin en kötülerde olması biraz üzücü. Bu yüzden ben de 2017’nin en kötü 10 albümünden en iyi 10 şarkıyı  listelemeye karar verdim. Kötünün içindeki iyiyi görmeden 2017’yi bitirmek olmaz.

Incubus – Undefeated

Geri dönüş yapıp herkesi büyük bir mutluluğa sürükleyen Incubus, yaptığı sıkıcı albümle de yine herkesi büyük bir üzüntü içinde bıraktı. İnsan böyle isimler dönüş yaptığında çok büyük bir şeyler bekliyor çünkü üzerinde yıllarca çalışma şansı buldukları bir albüm ne kadar kötü olabilir ki? Olabiliyor işte. Yine de 2017 biterken “Undefeated“‘a bir şans vermemek olmaz. Şarkıda da dedikleri gibi daha ölmediler.

Morrissey – I Bury the Living

Morrissey’in yeni albümü gerçekten bir hayal kırıklığı. Hatta bana en büyük hayal kırıklığını yaşatan 3 albümden biri. Morrissey de uzun süre ara verdikten sonra dönüşüyle sevindirirken üzenlerden. Bazen dönmemeye devam etseler de eski şarkılarla mutlu olmaya devam etsek demiyor değilim. Yine de bu, seslerinin mükemmelliğini değiştirmiyor. O yüzden “Low In High School“‘daki şans vermemiz gereken şarkı budur.

Liam Gallagher – Wall Of Glass

Müzik dünyasının belalı kardeşlerinden az belalı olanı, Liam Gallagher, ilk albümünü çıkardı. “As You Were” adını alan albüm bence o kadar da kötü değil ama çok fazla müzik listesinde en kötüler arasında. Mükemmel bir debut albüm değil evet ama yine de albümün çıkış şarkısı Wall of Glass es geçilemeyecek kadar mükemmel.

Weezer – Feels Like Summer

Yine bir, albüm o kadar iyi değil bari çıkış parçasını iyi yapalım durumu. Amerikalı rock grubu Weezer da uzun bir aradan geri dönenlerden. Şarkı Weezer’ın daha önce yaptıklarından ziyade daha piyasa daha catchy bir şarkı olmuş. Dile dolanan ve uzun süre kafanızdan çıkmayan bir nakaratı var sonra uyarmadı demeyin.

The Killers – Tyson vs Douglas

Mr. Brightside ile gönüllerimize taht kuran The Killers‘ın 2017 yolculuğu maalesef beklenilen gibi değil. “Wonderful Wonderful” ismini verdikleri albüm o kadar da harika olmamış. Albümde ilgimi çeken 2 şarkı vardı ve bunlardan ilki singleları The Man idi. İkinci ve son en iyi şarkı da bu, Tyson vs Douglas. Şarkının hikayesi de ayrı güzel. Tüm kahraman saydığımız insanların aslında insan ve yenilebilir olduklarından bahsediyor. Verdiği mesaj için bile dinlenir.

Queen Of The Stone Age – Domesticated Animal

Şarkıda her ne kadar “Today is the day.” dese de maalesef bugünler Queen Of The Stone Age‘in günleri değil. Hepimizin müzik zevki gün geçtikçe değiştiği için artık daha az beğeniyor da olabiliriz fakat eğer eski şarkıları büyük bir zevkle dinliyorsak yenilerinde bir sorun var demektir. Yine de bu, rock n rollu iliklerinize kadar hissettirecek şarkıyı sarıp saklama isteğine engel değil.

Grizzly Bear – Losing All Sense

Alternatif rock, folk ve indie rockı güzelce harmanlayan Amerikalı grubumuz maalesef son albümüyle biraz hayal kırıklığı yarattı. Yine de albümdeki birkaç şarkı oldukça güzel. Bence en güzelleri de Losing All Sense. Bulutlu bir Çarşamba günü gibi hissettiriyor. Sanki yağmur yağmakla yağmamak arasında kararsız kalmış gibi.

Roger Waters – Broken Bones

Bu dünyada ölmeden önce Roger Waters’ın kötü albüm yaptığını göreceksin deseler gözlerimi devirir ortamdan ayrılırdım fakat 2017 yılında işler öyle yürümüyor. Roger Waters abi ya nasıl olur modunda dolanıyorsunuz bir süre albümü dinledikten sonra. Oluyor işte. Yine de yağmurlu bir Pazar gününü bitirmeden dinlemeniz gereken şarkılardan biri Broken Bones. Roger’ın kendinden distörşınlı sesi sizi gerçekten alıp götürüyor. Geri nasıl dönersiniz orası size kalmış.

https://www.youtube.com/watch?v=G_FUFHzS3UQ

Blondie – Doom or Destiny

Bizde Ajda Pekkan neyse onlarda Blondie o artık. Efsane sanatçıların yeni yüzyıla albüm yaparken eskisinden çok daha dikkatli olması gerektiğine inanıyorum. Kemik kitlemiz dinlese yeter 3 5 kuruş kazanalım moduna girilmesi gerçekten müzik sektörünün neden çökmeye başladığının kanıtı. Çünkü bu isimler böyle yaparsa yeni isimler neler yapmaz. Yine de 80’ler müziğinin etkilerini taşıyan Doom or Destiny harika bir punk rock/dance şarkısı.

Bush – Peace-S

Sert aşk şarkılarını sevenlerdenseniz Bush‘un yeni albümünden kurtarmanız gereken şarkı Peace-S. Bu şarkıyı dinlemeden aşk acısı çekemezsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=sQg3cgvO1g8

2017’nin en kötü albümlerindeki en iyi 10 şarkıyı hemen aşağıdaki Spotify listesinden dinleyebilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0