Bunu okuyorsunuz:
90’lardan Günümüze: “Kesmeşeker” Eskişehir/ Peyote Sahnesinde

90’lardan Günümüze: “Kesmeşeker” Eskişehir/ Peyote Sahnesinde

Rivayete göre topluluk ilk albüm öncesi, prova yapmaktadır. Herkes tam anlamıyla kendini kaptırmış durumdayken, baterist şarkının en olmayacak bir yerinde bagetini düşürerek böler. Grup hep bir ağızdan “Aaa! Kesme be şekerim!diyerek tepkilerini koyarlar. Bu talihsiz durum, grubun bugünki isminin bulunmasına ışık tutmuştur.

1990’ların başında Kadıköy’de Cenk Taner (vokal, gitar), Tayfun Çağlar (vokal, bas), Belen Ünal (gitar) ve Melih Rona (davul) tarafından kurulan grup kısa zaman içerisinde “Kadıköy’ün Kralları” olarak anılmaya başlanmıştı. Gel zaman git zaman bölünmüşler, parçalanmışlar, kesilmişler, biçilmişler ve dikilmişler. Günümüzde grupta kuruculardan Cenk Taner hariç kimse yer almamaktadır. Gitarda Kaan Altan, bas gitarda Mehmet Şenol Şişli ve davulda Timur Kurşunoğlu…

Grup günümüze dek 8 albüm çıkarmıştır. İlk albümleri olan Dipten Ve Derinden 1991, son albümleri olan Yoldan Çıkmış Şarkılar ise 2013 yılında dinleyiciye sunulmuştur. Sevgili Cenk Taner ve arkadaşları şu an yeni bir albüm üzerinde çalışmakta. Nitekim bize de gün geçtikçe albüm provalarının ve albüm kayıtlarının devam ettiğini Twitter üzerinden bildirmekteler.

Kesmeşeker “Kesmeşeker dinleyicisidir ki ‘uçsuz bucaksız azınlık’tır; onlar ‘kaç’ değil ‘kim’dir…” diyerek gönlümüzü çalmış bulunmakta. Bu sevgili gruba iyi dileklerimizi iletip başarılar diliyoruz. 17 Mart Cuma gecesi Eskişehir / Peyote sahnesinde yer alacak olan Kesmeşeker konseri için ayrıntılara ise buradan ulaşabilirsiniz!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0