Bunu okuyorsunuz:
Eskitilmiş Yaz, İlk Albümü Teğet’i Yayınladı!

Eskitilmiş Yaz, İlk Albümü Teğet’i Yayınladı!

2016’da müzik hayatına başlayan Eskitilmiş Yaz’ın ilk albümü Teğet 14 Mart’ta dijital platformlarda yerini aldı!

2018’de ilk EP’leri Seni Şimdiden Özledim’i yayınlayan Eskişehirli grubu Sofar’daki performanslarından da hatırlayanlar olacaktır. Benim de Geceler Şimdi’yle tanıdığım bu güzel grup yepyeni 10 şarkıyla günlerimize eşlik etmeye devam ediyor.

Albümde vokalde Burk Savaş, gitarda Metehan Çelik, bas gitarda Deniz Kanmaz, davulda Tunca Karaaslan, klavye ve synthlerde Deniz Kanmaz ve Furkan Yılan’ı dinliyoruz. Albümdeki parçaların düzenlemesinde Burak Savaş ve Deniz Kanmaz imzası var.  Albüm kapağındaki tatlı illustrasyonsa çok sevdiğimiz Nilipek’in eseri.

 

Her biri farklı duygulara hitap eden parçalar içeren albüm, adını grubun öyküsüne teğet geçen duygulardan, insanlardan alıyor. Dinleyen herkesi muhakkak bir yerden yakalayan sözler, şarkıların sadece grubun öyküsüyle sınırlı kalmayacağını açıkça gösteriyor aslında.

 

Tatlı bir gitar sesinin karşılamasıyla albüme hoş geliyoruz. Adı Var Söylemicez’in adeta bir nostalji meltemi olan synthleriyle geçmişe yolculuğumuz başlıyor. Aştığımız yolları tekrar yürütür gibi tüm anılarımızı gözümüzün önüne getiriyor bu güzel şarkı. Burak Savaş “Büyümekle iyi mi ettim, bilmiyorum.” derken onunla aynı hisleri paylaşıyoruz biz de.

Huzur gelir gidişle hissediyorum, saldım kendimi boş bir yolda yürüyorum

Yok olmak istedim bazen, kaygısız yaşamayı çok istedim

 

Eskitilmiş Yazlar bu albümün en sevdiğim şarkısı oldu. Birçok kere bahsettiğim gibi bir yaz aşığıyım ve bu şarkı beni en değer verdiğim yerden yakaladı. İlk yaz aşkınızı hatırlayın. Dalgaların, tatlı bir meltemin eşlik ettiği akşamlarda kalbinizin nasıl attığını, nasıl heyecanlandığınızı hatırlayın. Bu şarkı, o yazın bitişi için yazılmış sanki. Eskitilmiş Yazlar’la tüm güzelliklerle beraber kalbimizi de bıraktığımız o sahile geri döndüğümüzde bir zamanlar içimizi parçalayan anıların artık o kadar da üzmediğini fark ediyoruz. Yüzümüzde buruk bir gülümsemeyle yaşadıklarımızı kucaklayıp şarkıyı başa alıyoruz.

Ellerimden beni çalarken ellerin,

Unutulmuş hepsi eskitilmiş yazlarda!

Bırakmaz hiç peşimi gecelerce özlemin,

Gitmezdin yollarına yanımdayken hatırla!

 

Adı gibi halüsinatif bir girişi olan Düş’ümüz var bir de. Eskitilmiş Yazlar’ın hemen ardından gelen bu şarkı, yitip giden aşkı geride bırakmanın o kadar da kolay olmadığını anlatıyor. Sevgili Eskitilmiş Yaz, albüme “Teğet” demiş ama Eskitilmiş Yazlar, Düş ve Düğümlerim’le direkt kalbin içinden geçiyorlar.

İçimde paramparça yıkık dökük çerçeveler

Hiç susmayan bir şarkı hala seni söyler

 

O Görmez, hareketli girişiyle albümü her dinleyişimde beni çok mutlu ediyor. Çünkü yaralarımızı kanatan 3 şarkıdan sonra artık geçmişimizle barışıyoruz. Zihnimizin en gerilerine ittiğimiz acıları kabullenip kendimizi bağışladığımız bu şarkıyla ruhumuz da hafifliyor. Kalbimizi hayattan gelecek güzelliklere açıp yolumuza devam ediyoruz.

Tesadüfünün güzelleri düşlerde saklanır

 

Son olarak, grubun konser takvimi için Instagram hesaplarını takip etmenizi öneririm. bu güzel şarkıları bir ağızdan söylemek dileğiyle…

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0