Bunu okuyorsunuz:
Acid, Cubase ve Ableton’dan Yükselen “Selda Bağcan Remix”

Acid, Cubase ve Ableton’dan Yükselen “Selda Bağcan Remix”

Selda Bağcan, 1920x1080

Selda Bağcan’ın geçtiğimiz aylarda yayınlanan albümü; Acid Pauli & Jamie, Cafi, İpek İpekçioğlu, Ambassadors, Moguz, Catwork, Hey Douglas, Kozmonotosman, Doğukan Manço, Fattish gibi DJ’lerin orijinal kült kayıtları kullanarak yaptıkları remixlerden oluşuyor.

Süpervizörlüğünü Onur Özışık ile İpek İpekçioğlu‘nun yaptığı 10 şarkılık “Selda Bağcan Remix” albümü, Majör Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital müzik platformlarda yerini aldı bile.

“Ah neden bu kadar geç kaldım dinlemek için” diye geçiriyorum içimden… Yıllar öncesine ait o orijinal puslu kayıtlar, günümüzün modern soundu ile öylesine uyumlu ki yıllar sonra buluşmayı beklemişler hissiyatı uyandırıyor. Zaman zaman tüyler diken olurken, zaman zaman da ritim tutmaya zorluyor insanı. Duygu karmaşası…

Selda Bağcan evrensel bir sanatçı olduğunu ve yeniliklere ne kadar açık olduğunu bir kez daha gösteriyor bizlere… Zaten bildiğiniz üzere kendisi “Dünya Müziğinde Efsane 81 Kadın Sanatçı” listesinde de yer alıyor.

Özellikle Karlı Dağlar (Moguz remix) ve İnce ince (Hey Douglas remix) benim dikkatimi çeken parçalardan diyerek yazıyı bitiriyorum.

Keyifli dinlemeler…

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0