Bunu okuyorsunuz:
Dördüncü Nilipek. Albümü Uydurduğumuz Oyunlarla

Dördüncü Nilipek. Albümü Uydurduğumuz Oyunlarla

Dördüncü Nilipek. Albümü “Uydurduğumuz Oyunlarla” 3 Mayıs’ta Yayınlandı

İki yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü olan Uydurduğumuz Oyunlarla, sanatçının türler arasında zorlanmadan gezindiği bir tuhaf pop albümü. Politik bir sembolizmi yenilikçi düzenlemelerle birleştirdiği parçalar, dinleyiciye kırk beş dakikalık kesintisiz bir yolculuk vaat ediyor. Albüm aynı zamanda 2015’teki ilk albümden bu yana müzik evriminin de bir özeti.
Albümü bir bağımsızlık öyküsü olarak tanımladığını söylüyor. “Bu albümdeki şarkılar bizi olduğumuz yerde tutan, bizi biz olmaktan alıkoyan, bizi kısıtlayan yalanlara, insanlara, durumlara, biraz da kendimize yazıldı,” diye açıklıyor. “Belki de bu yüzden üretim sürecinde de en bağımsız hissettiğim albüm bu oldu.”

“Uydurduğumuz Oyunlarla” Albümüyle Müzikseverlerle Buluştu

Yapım sürecini Berkay Küçükbaşlar, Nilipek. ve Taner Yücel’in bir arada üstlendiği kayıtlarda Nilipek.’e Berkay Küçükbaşlar (davul), Ozan Kısaparmak (bas gitar), Özgür Çıtır (gitar) ve Taner Yücel (tuşlular ve ses tasarım) eşlik ediyor. Altuğ Öncü, Burhan Hasdemir, Gökçe Gürçay, Ercan Bektaş Ülger gibi isimlerin de konuk olduğu albümde Kamil Hajiyev’in vokallerde, Sahand Lesani’nin gitarlarda, Oğuzcan Bilgin’in de üflemelilerde yer aldığı No Land düeti Baykuş dikkat çekiyor. Albümün miksi Emre Malikler’e, masteringi ise Everett Young’a ait. Albüm kapak görseli Volkan Aslan imzasını taşırken, albüm fotoğrafları Elif Tekneci ve Nur Şevval Yılmaz’ın objektifinden.

Albüm 3 Mayıs’ta dijital raflarda yerini alırken, albümü takiben Menekşe için Uğur Savaş tarafından yapılan stop-motion klip de yayına girdi.

KÜNYE

Prodüksiyon: Berkay Küçükbaşlar, Nilipek., Taner Yücel

Düzenlemeler: Berkay Küçükbaşlar, Nilipek., Taner Yücel

Vokaller: Nilipek.

Gitarlar: Özgür Çıtır

Bas gitar: Ozan Kısaparmak

Davul, perküsyon: Berkay Küçükbaşlar

Tuşlular, ses tasarım: Taner Yücel

Vokal (Baykuş): Kamil Hajiyev (No Land)

Gitar (Baykuş): Sahand Lesani (No Land)

Keman, viyola, ud (Yalan Söyledik, Köşk): Altuğ Öncü

Beden perküsyonu (Yalan Söyledik): Gökçe Gürçay

Perküsyon (Köşk): Burhan Hasdemir

Darbuka (Köşk): Ercan Bektas Ülger

Üflemeliler (Baykuş, Yalan Söyledik): Oğuzcan Bilgin

Birinci Keman (Sandığım, Bir Ses Var): Kahraman Nice Ozbay

İkinci Keman (Sandığım, Bir Ses Var): Gökçe Coşkun

Viyola (Sandığım, Bir Ses Var): Çağrı Metin
Çello (Sandığım, Bir Ses Var): Emirhan Serin

Stüdyolar;

Hasanpasa (Istanbul), Josephine (Istanbul), Catalyst (Berlin)

Miks: Emre Malikler

Mastering: Everett Young (Modern Mastering)

Kapak Tasarım: Volkan Aslan

Sanatçı Fotoğrafları: Elif Tekneci, Nur Sevval Yilmaz

Sanat Yönetimi: Nur Şevval Yılmaz

Işık: Arda Anıl Kaya

Makyaj: Işıl Köklü

Retouch: Nur Şevval Yılmaz

Stüdyo: Stüdio Sponeck

Kamera Arkası: Kayra Deniz

Dinleyicilere Yeni Albümüyle Müzik Ziyafeti Sunuyor

2024 Yılı Öncesi Nilipek

İlk stüdyo albümü Sabah’ı 2015’te yayınladı. Müzik yazarlarınca yılın en iyi albümleri arasında gösterilen Sabah’ı 2017’de Döngü, 2020’de mektuplar izledi. Arka arkaya gelen albüm ve teklilerinde yeni ve daha cesur denemelere yelken açan Deeperise, Oscar Anton, Ağaçkakan, Ahmet Ali Arslan gibi isimlerle yaptığı işbirlikleri ile müzikal alanını genişletti. 2018’de yayınladığı radikal Gözleri Aşka Gülen yorumu ile klasikleşmiş şarkıyı yeni bir form ve duyguyla buluşturdu, bu yorumu üç yıl sonra, 2021 yılında yayınlanan Bir Gün Beni Arzularsan yorumu takip etti. 2022’de Oscar Anton’la işbirliği castles ve Taner Yücel’le birlikte yaptıkları Vazgeçtim’i yayınlayan 2023 yılında dördüncü albümününün hazırlıklarına başladı. Uydurduğumuz Oyunlarla adını taşıyan albümün ilk teklisi Geçmiyor Zaman, aynı yılın Mayıs ayında dinleyiciyle buluştu.

Mayıs 2024’te yayınlanan dördüncü stüdyo albümü Uydurduğumuz Oyunlarla’da 11 şarkıyla dinleyici karşısına çıkacak olan gündelik hayatın tanıdık duygularını yeni kelime ve seslerle betimlemeye devam ediyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0