Bunu okuyorsunuz:
Açık Seçik Aşk Bandosu’ndan İlk Albüm: Şans

Açık Seçik Aşk Bandosu’ndan İlk Albüm: Şans

aciksecikaskbandosu

Müstehcen ve bir o kadar da nüktedan şarkıların yazarı Açık Seçik Aşk Bandosu, 4 yıl sonunda gelen ilk albümü “Şans” ile listelerde 1. sıraya yükseldi!

Mayıs 2014’te Barış Yerli önderliğinde bir müzik projesi olarak doğmuş olan Açık Seçik Aşk Bandosu, aşkın hallerini anlatan içeriklerle ve yoğun üflemeli sazların bulunduğu müziklerle harmanlandığı için bu ismi almış ve o günden bugüne değin sayısız şarkı ile video izleme platformları üzerinden dinleyicilerle buluşmuştu.

“Popon Hep Pipimde Dursun” gibi ilgi çeken fakat aslında yalnızca aşk dolu bir uyku halini anlatan bir şarkıyla çıkış yapan Aşk Bandosu, zamanla şarkılarına yenilerini eklerken, ara ara güzel şiirler ve Türk Tangoları ile de dinleyicilerini mutlu etmeye devam etti.

2018 Eylül ayında ise Piva Music etiketiyle en beğenilen 14 şarkısı derlediği ve adını Şans koyduğu albümü ile dijital platformlara giriş yapan grup, ilk 3 haftanın ardından ise Spotify Türkiye Viral listesinde ilk 10’a iki şarkı ile birden giriş yapıp 1. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Bando’ya bu albümde Ali Saran, Hakan Gürbüz, Merih Aşkın, Ekrem Yanık, Burcu Yankın, Fırat Alkış, Safa Yasin Akyol ve Oğuzhan Gürel eşlik ederken; şarkıların söz, müzik, kayıt ve mixleri tamamen Barış Yerli‘ye ait.

Not: 2017 Yılında Açık Seçik Aşk Bandosu’nu sonlandırmayı düşündüğü dönemde onu müzik için teşvik eden kişinin isminin de Şans olduğunu belirtelim.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0