Bunu okuyorsunuz:
“Adamlar” Atakent Hayal Kahvesi Sahnesi!

“Adamlar” Atakent Hayal Kahvesi Sahnesi!

2 Nisan Cumartesi gecesi Atakent Hayal Kahvesi sahnesinde Adamlar rüzgarı esti. Biz de oradaydık. Hem konserin tadını çıkardık, hem de sizin için bir kaç kare ve bir kaç cümle hazırladık.


Vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, bas gitarda Can Aydemir ve davulda Berkan Tilavel‘den oluşan Adamlar, ilk albümleri “Eski Dostum Tankla Gelmiş” ile çok ses getirmişti. İkinci albümleri olan “Rüyalarda Buruşmuşuz”u da 2016 yılında yayınladılar. Albümdeki her bir parça ayrı sevildi. Dinleyicilerin favori parça seçmekte zorlandığı nadir albümlerden oldu. Ki zaten bence alternatif müzik dünyasındaki öncü isimlerden biri kendileri.

Şarkılarını playlistlerimizden eksik etmiyoruz evet, peki sahnede nasıllardı bu Adamlar?


Tam beklediğim gibi. Enerjileri oldukça yüksek. Onlarla birlikte bağıra bağıra şarkılara eşlik ediyorsunuz. Atlı karıncalar canlanıyor, eski dostlar tankla geliyor, İsmet’ler geliyor, İsmet’ler gidiyor…


Ayrıca sahnede kendi parçaları dışında 3 cover da söylediler. İlk kez gittiğim ve duyduğum için beni çok heyecanlandırdı. Çünkü üçü de çok sevdiğim parçalardı. Birincisi, en sevdiğim “Cem Karaca-Deniz Üstü Köpürür” cover’ıydı. Tam Tolga Akdoğan’ın sesine göre bir şarkı. Kesinlikle kayıt olarak da dinlemek çok isterim. İkincisi, “Özdemir Erdoğan-Aç Kapıyı Gir İçeri” cover’ı. Bayıldım! Çok keyifli performanstı. Son olarak da “Neşet Ertaş-Neredesin Sen” şarkısını seslendirdiler. Bu harika parçalar, Adamlar yorumu ile birleşince ne kadar güzel bir müzik şöleni yaşattığını tahmin ediyorsunuzdur.


Yani ben diyorum ki, playlistlerimizde çalmaya devam etsin bu Adamlar, ama sahnedeki Adamlar’ı da mutlaka dinlemeye gidin. Pişman olmayacaksınız.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0