Bunu okuyorsunuz:
Can Kazaz, Yeni Albüm İle Karşımızda “Ben Sizden Kaçtım”

Can Kazaz, Yeni Albüm İle Karşımızda “Ben Sizden Kaçtım”

Alternatif müziğin sevilen isimlerinden biri olan Can Kazaz yeni albüm haberi verdiğinden beri albümün çıkmasını heyecanla bekliyorduk. 29 Mart’ta lansman konseriyle birlikte tüm platformlarda yerini alan ‘Ben Sizden Kaçtım’ adlı albüme karşı heyecanlı bekleyişimiz, şarkıları keşfederken de devam etti.

“Ben Sizden Kaçtım”  ağırlıklı olarak melankoli kokuyor. İçimizdeki söylenmeyen cümleleri dışa vuruyor ve dinledikçe insan kendini buluyor. Her parça birbirinden derin hikayeler barındırıyor sanki.

Prodüksiyonu ve aranjmanı kendisine ait olan albümün kapağı ise Tolga Görgün’e ait. Aynı zamanda Can Kazaz’ın bu albümü BİLGİ Music Label’ın yayınladığı ilk uzunçalar olma özelliği taşıyor. Efe Demiral, Can Dedeoğlu ve Mert Can Bilgin gibi müzisyenlerin de eşlik ettiği albüm 9 parçadan oluşuyor.

Bunca Yıl
Unut
Geriye Dönmeyince
Beni Kurtar
Ankara’da Biri Var
Bir Ben Kalsam
Öğrenmemek Ayıp
Zeliha
The Sun

“Ben Sizden Kaçtım” melankoli kokuyor dedik ama, keyiflendiren, dans ettiren parçalar da yok değil. Özellikle Zeliha isimli parça enerjinizi yükseltmeye birebir!

Üstelik güzel aksanıyla hem İngilizce hem de Türkçe olarak iki farklı dilde seslendirdiği ‘The Sun’ adlı parça bir türlü hissedemediğimiz yazın habercisi olarak nitelendiriyorum. Şarkının enerjisi çok yüksek ve güzel bir sentez yakalanmış.

Albümdeki favorilerim ise, kendimi bulduğum ‘Bunca Yıl’  ve dinlerken çok eğlendiğim ve tam bir günaydın şarkısı olan ‘Geriye Dönmeyince’
Ayrıca içinde bulunduğumuz düzenin kötü yanlarını eğlenceli şekilde anlatan ‘Öğrenmemek Ayıp’ adlı parçayı da vurgulamadan geçemeyeceğim.

Günlerce beklediğimiz, beklediğimize fazlasıyla değen albümü dinlemek için sizi aşağıya alalım…

Fotoğraf: Meltem Satıloğlu

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0