Bunu okuyorsunuz:
#GermanLegend Presents “IndieCity Festival VII”de Neler Dinledik?

#GermanLegend Presents “IndieCity Festival VII”de Neler Dinledik?

Lamusa II indiecity by german legend
IndieCity VII #GermanLegend
IndieCity VII #GermanLegend
IndieCity VII #GermanLegend
IndieCity VII #GermanLegend +7
Fotoğraflar
IndieCity VII #GermanLegend

Bağımsız plak şirketi Partapart’ın 2012’den beri gerçekleştirdiği #GermanLegend Presents IndieCity Festival VII, 8-9-10 Kasım tarihlerinde 7. kez müziğin sesini İstanbul’un farklı noktalarından duyurdu. #GermanLegend sunumuyla gerçekleşen IndieCity Festival, yerli ve yabancı birbirinden yetenekli isimleri, farklı türleri bir çatı altında topladı. Biz de bu müzik ziyafetine 3 gün boyunca dahil olduk. Peki neler yaşandı? Kimleri dinledik?

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Serafim Tsotsonis (@serafim_tsotsonis)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

[powerkit_alert type=”success” dismissible=”false” multiline=”true”]
8 Kasım Cuma // Babylon

Nova Persona
Lamusa II
John Talabot

9 Kasım Cumartesi // Otto Moda

Ademán
Mind Shifter
Die Wilde Jagd
Aunt Zero (live)
Heavie

10 Kasım Pazar // Kırım Kilisesi

FFRW (live)
Sumatran Black
Forlon Hope Live
Serafim Tsotsonis & Ocean Hope (live)

[/powerkit_alert]

 

8 Kasım Cuma günü Babylon’da açılışını yapan IndieCity Festival, ilk gün Barcelona merkezli Hivern Discs’in kurucusu olan ve elektronik müziğin başarılı isimlerinden olan John Talobot, Paris çıkışlı İtalyan prodüktör ve DJ Giampaolo Scapigliati’nin; sound’unu drum machine, perküsyon, analog ve dijital multitimbral synthersizer’larla 80’lerin sonlarındaki ambient müzik tarzı etrafında kurduğu bir proje olan Lamusa II ve eftfield, new beat, acid, new wave ve electro-industrial tarzları arasında gezindiği eklektik setleriyle yerli sahnede dinlediğimiz Nova Persona‘ya ev sahipliği yaptı. Elektronik müziğe kendimizi kaptırdığımız, hayranlıkla dinleyip, dans etmekten yorulduğumuz bir gece geçirdik.

 

IndieCity VII #GermanLegend
IndieCity VII #GermanLegend

9 Kasım Cumartesi gecesi ise Anadolu yakasına taşınan IndieCity’de,  Ademan’ın DJ seti ile başlangıç yapıldı. Ardından yerli sahneden tanıdığımız Mind Shifter’ın sahnesini izledik. Post krautrock ve psikedelik temelli canlı performansıyla bizi başka evrenlere götüren Die Wilde Jagd ve hemen ardından Aunt Zero’nun canlı performansıyla buluştuk. Moda sahilinde, denize karşı müzik ziyafeti yaşadığımız OttoModa’nın enfes sahnesine de bayıldık!

 

IndieCity VII #GermanLegend
IndieCity VII #GermanLegend

Festivalin son günü ise Kırım Anglikan Kilisesi’nin gerçek anlamda “büyüleyici” atmosferini deneyimledik. 10 Kasım Pazar günü 16:30 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşen festivalde, Yunanistan’dan ilk defa ülkemize gelen Serafim Tsotsonis ve Ocean Hope ikilisinin canlı performanslarını dinledik. FFRW, Forlorn Hope ve Sumatran Black ile görsel şöleni doyasıya yaşadık diyebiliriz. Kilisenin enfes mimarisine yansıtılan desenler ile müziğin birleşimi inanılmaz etkileyici bir deneyime dönüştü. Kırım Kilisesi’nde mutlaka bir etkinliğe gidip bu deneyimi yaşamalısınız.

 

 

Dolu dolu 3 günü bol müzikli ve danslı geçirdik. Yerli ve yabancı müzisyenleri şehrimize taşıyan IndieCity Festival’e teşekkür ediyoruz ve önümüzdeki yılı iple çekiyoruz 🙂

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
2
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0