Bunu okuyorsunuz:
Bakın “Karşımızda” Kimler Var: EnTu Ankara/IF Performance Hall’da!

Bakın “Karşımızda” Kimler Var: EnTu Ankara/IF Performance Hall’da!

Altyapı olarak reggae ve ska motiflerini kullanan EnTu farklı kültürlerden ve coğrafyalardan edindikleri müzik türleri ile Karadeniz müziğini harmanlayarak dinleyicilerinin kulaklarını şenlendirmekte.

Serüvenine “EnTu Dağaker” ismiyle başlayıp zamanla hafızalarda “EnTu” olarak kalmayı tercih ettiler. Hemşince’de entu, karşı; entu dağaker ise karşı çocuklar demek.

2006’da kurulan grup on senelik bir süre zarfı sonunda 2016 yazında Dostiko adlı albümünü dinleyiciye sundu. EnTu albüm için “Bu bir ağaca 46 dakikalık saygı albümüdür.” diyor. Albümdeki şarkılar Türkçe, Gürcüce ve Hemşince olmak üzere üç dilde söylenmiş.

Albüm isminin hikayesi ise bir başka. Albüm bittikten sonra harıl harıl albüm ismini tartışan grup üyelerinin lafını bölen misafir bir arkadaşları “Niye tartışıyorsunuz, dostiko olsun.” gibi bir cümle kurunca da albüme son dokunuş da o misafir arkadaşları sayesinde yapılmış. Birbirlerine “Dostiko!” diye seslenen grup arkadaşlarından solist olan Harun Topal “Dostiko bizim için dost ötesi kardeşlik demektir.” diyor.

Peki kim bu grup üyeleri? Vokalde Harun Topaloğlu, gitarda Raşit Pekmezci, basta Ahmet Pekmezci, tulumda Aycan Yeter, trompette Nükhet Öztürk, trombonda Su Doğan, davulda Bartu Özbatur ve perküsyonda Mert Baycan yer almakta.

Enerji dolu grup EnTu 21 Mart Salı günü dinleyicileriyle Ankara IF Performance Hall’da buluşuyor, konser ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz! Biz kaçırmayın deriz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0