Bunu okuyorsunuz:
Batu Akdeniz ve Rana Türkyılmaz’dan Yeni Tekli: Ona Gitme (Akustik)

Batu Akdeniz ve Rana Türkyılmaz’dan Yeni Tekli: Ona Gitme (Akustik)

düet şarkı

Batu Akdeniz ve Rana Türkyılmaz düeti Ona Gitme (Akustik) tüm dijital platformlarda yerini aldı.

27 Mayıs’ta yayınlanan şarkının sözü, müziği, aranjesi Batu Akdeniz imzası taşıyor. Önceki EP’lerinden Batu’nun şarkılarının akustik versiyonlarını yayınlamayı sevdiğini biliyorduk. O nedenle Bir Kalbin Çöküşü’nden akustik parçalar pek de beklemediğimiz bir şey değildi. Batu da bunu öngörmüş olacak ki bu sefer bir düetle gelerek bize büyük bir sürpriz yapmış oldu.

 

“Ona gitme bana gel
Güzelim bir bana gel
Yaktım yıktım kalan ne varsa”

 

 

“İkili delilik hali…”

Şarkının albümdeki versiyonunda daha romantik ve platonik bir aşkı dinlerken akustik versiyonunda karşılıklı bir toksik aşkı dinliyormuşuz gibi hissediyoruz. Tabi bunda klibin de etkisi çok büyük. Çünkü kapı önünde tatlı çırpınışlarını izlediğimiz Batu’dan, bir “ikili delilik” halini izlediğimiz Rana Türkyılmaz ve Batu Akdeniz’e geçiyoruz. Ayrıca renkleriyle ışıklarıyla yüz güldüren bir atmosferden daha soluk bir filtreye geçilmesi de isabetli bir karar olmuş.

Sadece gitar ve vokalleri dinlediğimiz Ona Gitme (Akustik)’in, şarkının önceki versiyonundan müzikal açıdan da daha sert ve havalı olduğunu söyleyebiliriz. Gitar solosunun altını çizdiği o heyecan dolu, o coşkulu hal, yerini yıpranmış ve soğukça bir tavra bırakmış.

 

“Onun olma benim ol
Nefes almak bile zor
Sensizlik söz konusuysa”

 

 

Aynı şarkının iki farklı versiyonunun bu kadar farklı hisler uyandırabilmesini değerli buluyorum. Hangi versiyonun kime daha çok hitap ettiğinden ötede bir başarı var ortada. Siz de böyle düşünüyorsanız size çok güzel bir haberimiz var. Ona Gitme (Akustik) Batu’nun haziran sonunda yayınlanacak Arkadaşlar Arasında EP’sinde de yer alacak. Bir Kalbin Çöküşü’nden 5 şarkının akustik versiyonlarını içeren EP’de 5 farklı işbirliği dinleyeceğiz. EP’de Batu’ya eşlik edecek diğer isimler ise Koray Candemir, Melis Fis, Umut Er ve Egemen Akkol. Benim özellikle merak ettiğim iki parça var. Biri Türk rock müziğinin müthiş vokallerinden biri olan Koray Candemir’le olan; diğeri de Batu’nun back vokali olan ve seslerinin uyumunu çok beğendiğim Umut Er’le olan düet. Ben, beni çok heyecanlandıran bu projeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Siz de bu heyecanlı sürece katılmak isterseniz Batu’yu Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz!

 

“Anla artık söyledim ya bir kere, on kere, yüz kere, bin kere
Anla, ben sensiz yapamıyorum
Başka bi’ adam ve onla gez diye, toz diye, yat diye, kalk diye
Mutluyum ben de, diyemiyorum”

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0