Bunu okuyorsunuz:
Biraz Daha Folk: Paper Aeroplanes

Biraz Daha Folk: Paper Aeroplanes

İçten şarkı sözleriyle severek dinlediğim, 2007’de ilk albümlerini yayınlayan ve 2013’te Little Letters albümleriyle dinlemeye başladığım  indie-folk grup Paper Aeroplanes’den bahsedeceğim bu hafta sizlere!

Sofar’ın da sevilen folk gruplarından Paper Aeroplanes, solist Sarah Howells’ın da söylediği gibi insanların çevreyle, kendileriyle olan ilişkileri üzerine yazdıkları şarkılarıyla bizimle buluşuyorlar. İkilinin bir araya gelmesi ise Howells’ın çok sevdiği birini kaybettiği süreçte gerçekleşmiş ve müzik sayesinde beraber ilerlemişler.

Batı Galler’den olan ikili, 2007’den beri 5 albüm, 8 single yayınlamış. Söz ve müziğin kendilerine ait olduğu şarkılarıyla söz yazarlığında da ne kadar başarılı olduklarını da gösteriyorlar. Yapaylıktan tamamen uzak sizi içine çeken şarkılarıyla dinledikçe bağlanıyorsunuz şarkılarına.

Son albümleri Joy’da diğer albümlerinden farklı olarak biraz daha elektronik bir alt yapıyla karşımıza çıktılar. Ayrıca diğer şarkılarına oranla bu albümleri oldukça da iyimser şarkılarla dolu! 🙂
Hatta belki biraz daha hareketli dersem yanlış olmaz sanıyorum.

Aynı zamanda Sarah bu yıl içerisinde Paper Aeroplanes haricinde kendi solo projesi olan Bryde‘ı da gerçekleştirmeye başlamış. Hatta şu an turnede!

Eğer Paper Aeroplanes dinleyicilerindenseniz muhtemelen bu ikiliyi muhteşem parçaları Ribbons ile biliyorsunuzdur. Dinlemekten asla sıkılmayacağınız Sarah’ın muhteşem sesiyle, dinlendirici tınılarıyla parçayı hemen aşağı ekliyorum. Tavanı izlemek için harika bir şarkı olabilir kendileri.

Son albümleri Joy’dan en beğenilen şarkıları Good Love Lives On,

İki şarkıyı da dinledikten sonra iki albüm arasındaki farkları sizler de görmüşsünüzdür. Grubu beğendiyseniz, Spotify hesaplarına şuradan ulaşabilir, Youtube’da takip etmek isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

Mutlu hafta sonları,

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0