Bunu okuyorsunuz:
Paris Metrosu’ndan Dünyaya: Jacinthe!

Paris Metrosu’ndan Dünyaya: Jacinthe!

Spotify’ın Keşif listelerinden “Last Mistake” şarkısıyla tanıştığım muhteşem sesli kadın Jacinthe ya da Jacinthe Ravandison!

Geçen ilkbaharda karşıma çıktı büyüleyici sesiyle Jacinthe ve “Last Mistake” hemen favori şarkılarımdan oldu. Bir baktım sadece onu dinliyorum arka arkaya, kendimi durduramıyordum. Bazı şarkılar sizi ele geçirir, başka şansınız kalmaz! Kendisini koca yaz, aradım taradım ve ne şarkının sözlerine ne de kendisi hakkında bir bilgiye sahip olamamıştım.

Neyse ki yeni EP’sinin çıkmasıyla internet sitesi de oluşturulmuş. Yetmez ama olsun diyerek size internet sitesinde ve çeşitli röportajlarda okuduklarımı aktarıyorum. Yeni EP demişken, Last Mistake çıkış parçası fakat ikinci EP’si Hugo’da da bulunuyordu şarkı.

Geçtiğimiz 4 yıl boyunca metroda gelip geçen insanları şarkılarıyla etkileyen Jacinthe, Şubat 2014’te Paris metrosunda kaydedilmiş 5 şarkıdan oluşan Metro isimli ilk EP’sini yayınlıyor. Kendi şarkılarını tanıtmak için yaşayan bir yerde kaydetmenin önemini de vurguluyor. Babası piyanist olan Jacinthe 6 yaşında ilk bestelerini yapmaya başlamış, 17 yaşından beri Paris’teki barlarda sahne alıyormuş.

Bir radyo programının yarışmasını kazanmasıyla artan ünüyle, Paris metrosunda keşfedilmesiyle başlayan hikayesiyle ve Hugo isimli ikinci EP’si ile başta Japonya, Fransa, Bulgaristan, Romanya, Kıbrıs ve Türkiye olmak üzere bir çok ülkede tanınmasını sağladı. 

Sanatçı Facebook hesabını oldukça aktif olarak kullanıyor. İsterseniz buradan hesabına ulaşabilir, eğlenceli videolarına ve kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Last Mistake parçasına da video klip çekilmiş, dinlediğimiz kayıtlardan çok daha farklı alt yapıyla hazırlanmış olsa da ben bu haline bayıldım! Ayrıca sanatçının Spotify hesabından da şarkılara ulaşabilirsiniz. Addiction ve Mephistopheles de diğer favorilerimdendir, öneri isteyecek olursanız.

By the time you’ll wake up i’ll probably be gone
But still chasing you in my dreams
It’s up to you to mend our broken love
Stay with me, keep me here, cause I love you
So don’t let me go

 

Sanatçının SoundCloud hesabını da buraya bırakalım, listelerinize eklenecek cevherler burada.

Bir kaç aydır dinleyememiştim, neler neler yapmış Jacinthe! Bu etkileyici sesi çok özlemişim. Mutlaka dinleyin, dinlettirin!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0