Bunu okuyorsunuz:
Fazla Kuzeyli: Of Monsters and Men

Fazla Kuzeyli: Of Monsters and Men

Canavardan ve insandan mottosuna sahip ilginç bir grupla tekrardan karşınızdayım. İzole ada ülkesi olan İzlanda’nın başkenti Reykjavik’ten çıkan beş adet pırıl pırıl gencin hayat verdiği bir grup “Of Monsters and Men”


Aslında bu grubun kökleri 2009’a dayanıyor. Indie Folk ve Indie Folk tarzına sahip bu şirin grup bir solo proje olarak solist Nanna Bryndís Hilmarsdóttir tarafından ilk ismi “Songbird” olarak belirlenmişti. Fakat 2010’da resmen “Of Monsters and Men” kuruldu. Aynı yılda İzlanda’da düzenlenen “Músíktilraunir” adlı müzik yarışmasına girdiler ve bu yarışmada açık ara birinci oldular. Bu yarışmadan gazı alan grup İzlanda’da turlara çıkmaya başladı. Bir yıl sonra 2011’de Record plak şirketi ile anlaştılar ve albüm için kolları sıvadılar.


Bu yılın Mart ayında çıkış albümlerini Studio Sýrland’da kayıt ettiler ve Eylül ayında sadece İzlanda’da olmak üzere piyasaya sürdüler. “My Head Is an Animal” adlı albümlerinden yayınladıkları “Little Talks” adlı tekli Amerika ve Avrupa listelerinde yavaş yavaş yükseldi ve grup dünya çapında tanınmaya başladılar. ABD’li plak şirketi Universal bu grupla bir anlaşma imzalayarak çıkacak ikinci albümlerinin dünya çapında yayınlanacağının vaatini aldılar. Universal daha sonra “My Head Is an Animal” adlı albümün yayın haklarını satın alarak bütün dünyaya yayınlar. Grup Lollapalooza, Coachella gibi ünlü festivallerde çalarak ününe ün kattı ve Ağustos 2013’te ilk albümlerinden iki sene sonra tekrar yeni bir albüm için kolları sıvadı. Albümün kayıtları 2014 Mart gibi bitmesine karşın grup albümü yayınlamamakla alakalı tereddütlerinin olduklarını söylediler. Grup albümü neredeyse bir sene sonra yani 8 Haziran 2015’te piyasaya sürdü.

“Beneath The Skin” adlı albüm ilk albümleri kadar sükse yapamasa da, daha sonrasında Kuzey Amerika turneleri düzenlediler. 2016 Coachella müzik festivalinde headliner olarak sahne aldılar.

Grup kalabalık olduğundan size isimleri şöyle sayayım bi’:

Nanna Bryndís Hilmarsdóttir (Ana Vokal-Akustik Gitar-Piyano)
Ragnar Þórhallsson (Ana Vokal-Akustik Gitar-Melodika-Glockenspiel)
Brynjar Leifsson (Back Vokal-Ana Gitar)
Kristján Páll Kristjánsson (Bas Gitar-Back Vokal)
Arnar Rósenkranz Hilmarsson (Davul-Perküsyon)

Şimdi ise gelelim güzel şarkılarına:

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0