Bunu okuyorsunuz:
#BirlikteGüzel: Gezgin Salon İle İstanbul’dan Mac DeMarco Geçti

#BirlikteGüzel: Gezgin Salon İle İstanbul’dan Mac DeMarco Geçti

Mac DeMarco Konser
Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by yellowlensphoto
Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by burcuerginphotography 2
Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by nidaozenir
Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by khadijasayshi 2 +4
Fotoğraflar
Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by yellowlensphoto

Indie müziğin dünyadaki önde gelen isimlerinden Mac DeMarco, Avrupa turnesinin son konserinde, Birlikte Güzel: Gezgin Salon kapsamında Volkswagen Arena’da sahne aldı.

 

Londralı underground müzik grubu Los Bitchos ve yerli alternatif sahnenin başarılı isimlerinden Büyük Ev Ablukada’nın da sahne aldığı; son 500 bileti [su_highlight background=”#ccecfb”]#BirlikteGüzel[/su_highlight] tarafından öğrencilere ayrılan etkinlikte adeta adım atmaya yer yoktu.

 

Tropik Güzellik: Los Bitchos

30 Kasım’da [su_highlight background=”#ccecfb”]Birlikte Güzel[/su_highlight]: Gezgin Salon kapsamında düzenlenen gecenin ilk sahne alan ismi, 5 kadın müzisyenden oluşan Los Bitchos oldu. Kendi biyografik tabirleriyle “tekila” müziği yaptığını söyleyen grup; gitar ve perküsyonun lezzetli birleşimi ile sahnede surf rock bir tavır sergiliyor. Bizleri yer yer kumsala, sakin bir deniz kıyısına götüren müzikleri ve sahnedeki eğlenceli tavırları ile geceye ideal bir warm up olarak başlayan grubun en bilinen şarkıları ise “Tripping Party” ve “Pista”.
 

 

Yerli sahnenin gururu Büyük Ev Ablukada

Volkswagen Arena’da sahnenin ikinci güzel ismi yerli sahneden çok iyi bildiğimiz ve şarkılarıyla her fırsatta çılgınlar gibi dans ettiğimiz Büyük Ev Ablukada oldu. Abluka’da ve Bartu yine her zamanki sahne enerjisiyle seyirciyi kendilerine bağlayarak hep beraber şarkılar söyletti. Fırtınayt ile yep yeni bir kimliğe ve ses tavrına bürünen grup; sahnedeki renkli şovları ve Bartu’nun dansları ile bizi bizden almaya devam ediyor.

 

Mac DeMarco - altmuzik.com, Photo by burcuerginphotography 2
Mac DeMarco – altmuzik.com, Photo by burcuerginphotography

 

Indie müzik efsanesi Mac DeMarco

Gecenin elbette en çok beklenen ismi hiç şüphesiz Mac DeMarco’ydu. Kanadalı indie müzik efsanesi 2012’de Rock and Roll Night Club’la başlayan albüm süreci ve sonrasında 2014’te çıkardığı Salad Days ile gönüllerimize tath kurmuştu. [su_highlight background=”#ccecfb”]#BirlikteGüzel[/su_highlight]: Gezgin Salon kapsamında ilk defa Türkiye’ye gelen sanatçı tarzını ise diğer müzisyenlerden ayırmak adına “jizz jazz” olarak nitelendiriyor. Son olarak yakın zamanda Here Comes The Cowboy ismini verdiği albümüyle çalma listelerimizde yer edinen Mac DeMarco, hiç şüphesiz günün yıldızıydı.
 

Vw Arena - Birlikte Güzel, Mac DeMarco
Vw Arena – Birlikte Güzel, Mac DeMarco
 

CZN Burak ve Nusret sürprizi

Müzik adına çok keyifli geçeceği her halinden belli olan konser, sanatçının sahnede izlettiği görüntüler ile bir o kadar da eğlenceli bir hal aldı. Seyircisiyle sürekli diyalog kuran ve sahnede sempatik tavırlar sergileyen sanatçı, konser öncesi yemek yemek için gittiği sosyal medya fenomeni CZN Burak ile çekildiği görüntüleri ve Tenten’in İstanbul’da olduğu bölümleri izleterek gelenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Konserin bir bölümünde gitaristi Andy White ile Nusret’ten bahseden Mac DeMarco, Andy’e ünlü “saltbae” hareketini de yaptırmayı ihmal etmedi.

 

 

Gitarını seyirciye attı…

Konserin son bölümlerinde yaptığı minik sahne şovları ve şarkılarının verdiği coşku ile daha da keyiflenen sanatçı, bir ara klavyecisinin omzuna çıkarak bir süre sahnede bu şekilde yer aldı. Finalde ise mikrofonu ve gitarını seyirciye atan müzisyen, gelenlere gerçekten unutulmaz bir gece yaşattı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0