Bunu okuyorsunuz:
Bosphoroots ve Deniz Tekin, Rizom Albümünden “Derdim Var”ı Kliplendirdi

Bosphoroots ve Deniz Tekin, Rizom Albümünden “Derdim Var”ı Kliplendirdi

Bosphoroots ve Deniz Tekin

İstanbullu reggae grubu Bosphoroots, alternatif sahnenin önemli sanatçılarından Deniz Tekin ile Derdim Var parçasını kliplendirdi.

 

İstanbullu reggae grubu Bosphoroots‘un ilk uzunçaları Rizom‘dan yayınlanan üçüncü video klip çalışması; alternatif sahnenin önemli şarkı yazarı/şarkıcılarından Deniz Tekin‘in de söz ve vokallerine eşlik ettiği Derdim Var parçasına geldi.
 

 
A2 Stüdyo‘da gerçekleşen Rizom albüm kaydı esnasında çekilen görüntülerden oluşan video klip Berkay Öktem tarafından hazırlandı.

 

Bosphoroots’un ilk uzunçaları Rizom 22 Mayıs tarihinde tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Rizom albümünden ilk olarak Ekim 2019’da Parla parçasını paylaşan Bosphoroots, aldığı güzel tepkilerin ardından Aralık 2019’da albümün ikinci teklisi Reva Mı Bu?‘yu yayına aldı. Tüm hazırlık aşamaları 1,5 sene süren, toplam 9 parçadan oluşan Rizom albümü, 22 Mayıs 2020 tarihinde Beton Orman etiketiyle yayınlandı.

Alternatif sahnenin önemli şarkı yazarı / şarkıcılarından Deniz Tekin ‘in de sözleri ve vokaliyle eşlik ettiği Derdim Var parçasının haricinde bu albümde gruba, Parla parçasında Mert Fehmi Alatan (trompet), Reva Mı Bu? parçasında Ege Cengiz (Trompet), Fuatcan Başkır (Trombon) eşlik etti. Albümde ayrıca Peaceland parçasının iki farklı versiyonu olan Peacedub ve Synthland parçalarını Arastaman imzasıyla duyuyoruz.

Albümün genel kayıtları A2 Studio’da Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman) ve Ali Sak tarafından alınırken, mix ve mastering’de ise yine Aras Tüysüz imzası bulunuyor.
 
[powerkit_collapsibles] [powerkit_collapsible title=”

Bosphoroots – Rizom | Künye

” opened=”true”] Sözler: Koray Sürücü a.k.a. Levvera
Müzik: Bosphoroots
Kayıtlar: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman), Ali Sak
Mix & Mastering: Aras Tüysüz (a.k.a. Arastaman)
Stüdyo: A2 Studio, Pür Recording Studio
Albüm Artwork: Murat Tolga
Artwork Design: Berkay Öktem
Promo Fotoğraflar: Berkay Öktem
[/powerkit_collapsible] [/powerkit_collapsibles]

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0