Bunu okuyorsunuz:
Buralarda Bizden Bir Şeyler Var: 4 Türk Reggae Band

Buralarda Bizden Bir Şeyler Var: 4 Türk Reggae Band

Cosy

Reggae ve caz seslerini harmanlayan; efsaneleşmiş, İzmirli grup. Vokalistleri İdil Taner olan grubun, henüz bir albümü veya teklisi yok. İki kişi başlayan grup, net üye sayısına 2015 yılında ulaştı.

Komik Günler

Biyografilerinde dolaylı yoldan kendilerinden bahseden “Angaralı” reggae grubu. Sloganları(?) şöyle: “Kurtların Arasında Komik Günler geçirdik.” Bu ne ola ki? diyecek olursanız, “Kurtların Arasında” şimdilik varolan albümleri.

Sattas

2004 yılından beri etkin bir şekilde varlığını sürdüren Sattas, beş kişilik bir grup. İngilizce ve Türkçe müzik yapan grup, ilk olarak “Eskitilmiş” şarkısıyla dikkat çekmişti. Orçun Sünear’ın ses tonunu ek olarak söyleyeceğimiz tek şey ise: “Özgürlük herkesin her istediğini yapabilmesi değil, herkesin birbirinin hakkına saygı göstermesi demektir. Sattas buna inanır.”

Siya Siyabend

Yaptıkları müzik sadece reggae olmamakla beraber, 1994 yılında kurulmuş pek naif ve sevilesi sokak grubudur. Onlar için söylenebilecek en genel tabir ise: “her yerdeler ama aslında hiçbir yerdeler”. Albümleri yok değil, var; ama rastlamak çok da mümkün değil… “Gölgenin Gölgesi” anlamına gelen isimlerinden ötürü sanıyoruz ki bu şekilde var olmayı biraz seviyorlar.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0