Bunu okuyorsunuz:
“Buz” 10 Yıl Sonra Geri Dönüyor!

“Buz” 10 Yıl Sonra Geri Dönüyor!

buz grubu

Kuruluşu 2002 yılına dayanan Emre Özlüer, Özer Kırçak, Cem Güney ve Tercan Şener’ in grup üyeleri olduğu Buz, Tarkan Gözübüyük’ ün prodüktörlüğünü yaptığı ilk albümleri Senin Eserin’ i Pasaj müzik etiketi ile çıkarmışlardı.
İlk kliplerini “Yalnızlık” parçasına çeken grup daha sonra “Nefretim Kederimden, Vurulduk, Vajina, Omzundaki Yük” gibi daha birçok parçasıyla geniş bir dinleyici kitlesi kazanmıştı.

Ancak bu birliktelik uzun sürmedi. Vokal-gitar olarak görev alan Emre ve ardından diğer ekip elemanlarının grupla yollarını ayırması sonrası grup dağıldı. Konuyla ilgili en net açıklamayı “TUZ-BUZ” başlığı altında yazdığı blog yazısı ile Özer Kırçak özetlemişti ve grup dağılmadı tuz-buz oldu söyleminde bulunmuştu. (2010)

Ağustos 2017 tarihinde grubun facebook adresinden yayınlanan durum güncellemesi ise dinleyicileri için mutluluk verici oldu. Grup bir süredir prova yaparak yeni şarkılar için kayda geçtiklerini ve prodüktörlerinin yine Tarkan Gözübüyük olacağı yeni bir albüm için kolları sıvadıklarını bildiriyordu.

Provalar ve kayıtlar esnasında çekilen fotoğrafları da sevenleri ile paylaşan grup Aralık ayında ilk konserlerini vereceklerini duyururken “O Günlerde “ isimli yeni parçalarının akustik versiyonundan da kısa bir bölümü sevenleriyle paylaştı.

Grubun dağılma haberini duyuran Özer yazdığı yeni yazıda ise şunları söyledi: “Tuzbuz” yazısını yazıp grubun dağıldığını açıklayan kişi olarak bir şeyler söylemem gerekiyor. 10 yıl oldu belki ama bana 1000 yıl geçmiş gibi geliyor. Bir daha Buz şarkılarını çalacağımı hiç düşünmemiştim… Şu an Tarkan’dan gelen miksi dinliyorum. Çok beklediniz ancak bu kez gerçekten çok az kaldı. Biraz gitar solosu ekleyeceğiz biraz da vokal. Sonra dönüyoruz…

Yeni çalışmada dikkat çeken detay ise grubun vokalinde yeni bir ismin yer alacağı izlenimleri oldu. Bu konunun albümün yayınlanması ile netleşeceği aşikar. Ya da grup üyeleri önümüzdeki günlerde bununla ilgili de bir açıklama yapar kim bilir?

Yeni albüm yolculuklarında gruba başarılar dilerken, güzel müzik yapan adamların her zaman hatırlandığını yani iz bırakanların unutulmadığını belirtmekte fayda var.

Müzikte ayrılık değil geri dönüş haberleri duymak / duyurmak ne de güzel duygu değil mi?
Gelişmeleri takipte olun,
Sevgiyle ve Müzikle kalın ♫

Betül TEMİZEL

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
1