Bunu okuyorsunuz:
Çakal Prens: Emir Yargın

Çakal Prens: Emir Yargın

Emir Yargın aslında bir müzisyen. Hem de başarılı bir müzisyen. Ama ona sadece müzisyen demek haksızlık olur. Gerçek anlamda bir sanatçı. Çok güzel fotoğraflar, klipler çekiyor, söz yazıyor, Çakal Lezzetler Youtube kanalında muazzam yemekler yapıyor… Daha ne yapsın bu adam? Ayrıca sadece yapmıyor, öyle bir vizyonu var ki, yapılabilecek en güzel halini yapıyor.

-Çakal  Lezzetler YouTube kanalına buradan abone olabilirsiniz-

Kliplerinden örnek verecek olursam, 2 tane klibini izledikten sonra nasıl bir enerjisi olduğunu çözüp daha sonra şans eseri başka bir videosunu/klibini izlerseniz “Bunu kesin Emir çekmiştir.” diyorsunuz.

Ve tabi ki müzik…

Emir’in “Tokat” ve “Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar” adlı 2 albümü var. Ve yeni şarkıları da yolda. Yeni şarkıları gelmeden önceki şarkılarına biraz bakalım:

  • Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar

Elektronik şarkıda içlenilir mi, diyorsanız acilen bu şarkıyı dinlemeniz lazım. Bir yandan dans ederken “Ah o soğuk tel çöp yakıyor içimi!” diye bağırıp gerçekten içinizin yandığını hissedebilirsiniz. Çok yaratıcı ve duygusal bir şarkı. Tıpkı lirik ve epik sanatçımız Emir gibi.

  • Büyük Kaçış Planı

Sözleri, kocaman şehirlerde, sıkışık yaşamlarda her gün haykırarak söylemek istediğimiz şeyler aslında. Ve o kadar nahif bir anlatımı var ki…

Mesela “Merhamet ayağımıza zincirli top, en gerideyiz bu yarışta.” bu cümle daha ne kadar güzel kurulabilirdi? Özellikle yağmurların, kasvetli havaların geldiği bu günlerde gençlik güzellik dolu klibini izleyip “Ben her şeyi hazırladım, büyük kaçış planımız başlasın!” diyip güneşli güzel günlerin hayalini kurabilirsiniz.

  • Kanka Olurduk Ölümüne (feat. Arel Koray Nalbant)

Vera’nın yetenekli solisti Arel Koray Nalbant bu şarkıda Emir Yargın’a eşlik ediyor.

Yine acılı yine yürek dağlayan… Emir’in şarkıları tam olarak “Şu an ölümüne dans ediyor olabilirim ama aslında içim feryat figan.” Ve o kadar güzel, o kadar uyumlu yapıyor ki bunu “Elektronik sounda bu sözler nasıl oluyor?” diye düşünmüyorsunuz.

  • Kemik

Eee hep hüzünlü hep hüzünlü olmaz. Biraz da dalga lazım, diyip ekleyiverdim bu şarkıyı da. Kemik, oldukça absürd ve dile dolanan sözlere sahip muazzam bir şarkı. Hani bir işle uğraşırken daralınca “Amaan bu neymiş artık?” diyip şarkı açıp dans edersin ya. Bu şarkı o şarkı işte. Şarkı bittikten sonra tekrar başlatmasan bile kafanın içinde kendini loopa almış bir şekilde devam ediyor. Sen de içinden “Kemik abii kemik abi kemik abiii kemik abi!” diyerek enerjini toplamış bir şekilde işine devam ediyorsun.

  • Origami

Elektronik müziğin duygusal prensi Emir Yargın bu şarkıda diyor ki “ Katla katla kağıtları, büyüt sana sevgimi.”  Ama merak etmeyin bunda acı yok, öyle içiniz dağlanmıyor. Ve bunda çok büyük dans etmek de yok.  Oturur sakin sakin dinler, o sözleri sevdiğine söyler gibi eşlik edersin, güzel yarınları düşlersin. Çiçek gibi şarkı.

  • Tokat

Enerjinizi düşürüp bitiremem Emir Yargın yazımı. Çünkü Eeemirciğim demek enerji demek, mutluluk demek, gençlik demek. Haydi bakalım “DEMİRDEN YUMRUKLARIM ÇOK FENA KAŞINIYOR!”

Size uyarım, bunu belli bir saatten sonra dinlemeyin. Gaza gelip zıplaya zıplaya şarkıyı söylerken bir anda kapınız çalar ve siz hiç de mutlu olmayan komşularınızla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sonra “Neden böyle oldu?” demeyin (Benim kapıma gelmediler ama aşağıdan süpürge sapıyla minnoş bir uyarı almıştım. Sizin komşularınız benimkiler kadar hoşgörülü olmayabilir, dikkatli olun.)

 

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0