Bunu okuyorsunuz:
Cazzip Project İlk Albümleri “Stories” İle Caz Dünyasında

Cazzip Project İlk Albümleri “Stories” İle Caz Dünyasında

cazzip project

Hissettikleri ve çalmak istedikleri müziği yapmak adına bir araya gelen, Aslı Özer, Erhan Ertetik ve Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project’in 6 parçadan oluşan ilk albümü “Stories” TMC etiketiyle raflarda ve dijital platformlardaki yerini aldı!

21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalde sahne alan Cazzip Project’in ilk albümü “Stories”, çok bölümlü ve değişken ritimli parçalardan oluşmasıyla fark yaratıyor. Her parçanın ayrı bir hikayesi olması nedeniyle “Stories” adını alan albüm, grubun 5 yıl süren çalışmasının sonucu hayata geçti ve Cem Çatık prodüktörlüğünde Bubinga Records’ta kaydedildi. Albümün mastering’i Pieter Snapper tarafından Babajim Istanbul Studios & Mastering’te tamamlanırken, kayıt ve mix’i ise yine Cem Çatık’a ait.

İstanbul’un birçok seçkin mekanında performanslarına devam eden Cazzip Project, ilk albümleri “Stories”ın heyecanını yaşıyor! Albümün çıkış parçası “7 Motions”, 7 farklı bölüm ve değişken ritimlerden oluşmasının yanı sıra, dinleyici üzerinde dinamik bir etki bırakmasıyla dikkat çekiyor. Parçanın bestecisi Aslı Özer, parçadaki her bölümün farklı bir hikayesi olduğunu ve her birini farklı bir ruh haliyle bir yılda bestelediğini anlatıyor. Albüm fotoğrafları Orçun Kaya, dikkat çekici kapak tasarımı ise Nazlı Şahin imzası taşıyor.

Piyanoda Aslı Özer, bas gitarda Erhan Ertetik ve davulda Ertuğrul Biber’den oluşan Cazzip Project’in ilk albümü “Stories” şimdi raflarda ve iTunes’da, Cuma günü tüm dijital platformlarda yayında…

Bilgi için:
http://www.cazzipproject.com
https://www.twitter.com/cazzipproject
https://www.facebook.com/cazzipproject
https://instagram.com/cazzipproject
https://www.youtube.com/tmcmuzik

CAZZİP PROJECT “STORIES”

7 Motions
Beste: Aslı Özer
Düzenleme: Aslı Özer, Erhan Ertetik, Ertuğrul Biber

Rainbow
Beste & Düzenleme: Aslı Özer, Erhan Ertetik, Ertuğrul Biber

H.I.P
Beste & Düzenleme: Aslı Özer, Erhan Ertetik, Ertuğrul Biber
Saksafon: Samet Kocamemiş

Blue Days
Beste: Aslı Özer
Düzenleme: Aslı Özer, Erhan Ertetik, Ertuğrul Biber

Spring Breeze
Beste: Aslı Özer
Düzenleme: Aslı Özer, Erhan Ertetik, Ertuğrul Biber

Mine
Beste & Düzenleme: Aslı Özer

“STORIES”İN HİKAYESİ

7 Motions: Parçanın özelliği, 7 farklı bölümden ve değişken ritimlerden oluşması. Aslı Özer, her bölümü farklı bir ruh hali ve hissiyatla bir  yılda bestelemiş. Dolayısıyla parçayı dinlerken her bölümde farklı bir hikayeyi dinliyorsunuz. Hızlı ve dinamik bir yapıya sahip olan parça, Ertuğrul Biber ve Erhan Ertetik’in düzenlemeleriyle son halini almış. Bu nedenle adı, “7 Motions”.

Rainbow: Grubun albüm kaydına girmeden çok kısa bir zaman önce, prova esnasında besteledikleri bir parça. Bestedeki akor ve tuşeler, sert yağmur damlalarını andırdığı ve aslında karanlık bir ruh halini yansıtırken bestenin sonunda yumuşayan tuşesi ile fırtına sonrası ortaya çıkan gökkuşağını anlattığı için adı “Rainbow”. “En sert fırtınalardan sonra bile, en göz alıcı renkleriyle gökkuşağı belirir.” mesajını taşıyor.

H.I.P: Bu parça da grubun prova esnasında besteledikleri bir parça. İlk defa rhodes sound’unu kullanarak bir beste yapmışlar. Aslı Özer parçayı dinlerken Erhan Ertetik’e, “Bu parça bana elleri cebinde (hands in the pocket), yolda karşısına çıkanlarla şakalaşarak yürüyen, eğlenceli bir adamı anımsatıyor.” demesi sonucu Erhan’ın, “O zaman parçanın adı hands in the pocket olsun” yorumuna karşılık adını almış. Hands in the Pocket adı uzun olduğundan, grup zaman içinde parçayı “H.I.P” olarak çağırmaya başlamış. Hip; aynı zamanda İngilizce’de “tarz sahibi kişi” demek.

Blue Days: 7/8’lik, yine çok bölümü ama derin hissiyatı olan bir beste. “7 Motions”la birlikte çalması en zor olan parça. Ritim ve hissiyat çok fazla değişiyor. Parçanın başı derin ve hüzünlü başlayıp sonu hareketli olduğundan, parçanın bestecisi Aslı, adını ne Black (karanlık) ne de Bright (aydınlık) Days koyalım istemiş. Arada bir renk olsun; Blue…

Spring Breeze: Hikaye anlatır gibi, baharı coşkuyla karşılayan ama kıştan da tam çıkamamış bir ruh halini yansıtıyor. Güneşi görürsün, hava sıcak zannedersin ama dışarı çıkınca üşürsün; “Spring Breeze” bu duygu karışıklığının yansıdığı durumu anlatıyor…

Mine: Solo piyano bir parça. “Mine”, Aslı Özer’in 2015 yılında kanserden kaybettiği teyzesi Mine’ye ithafen yazılmış. Albümdeki tüm parçaların adı İngilizce olduğundan, insanlar bestenin adının İngilizce “benim” anlamına geldiğini zannediyor. Aslında “Mine”; içinde sürpriz ve özel bir anlama sahip…

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0