Bunu okuyorsunuz:
Çağdaş Topal Solo Projesi Town Center’ı Yayınladı

Çağdaş Topal Solo Projesi Town Center’ı Yayınladı

çağdaş topal

Birileri grubundan tanıdığımız, yerli alternatif sahnenin bilinen isimlerinden Çağdaş Topal, ilk solo projesini yayınladı!

 

Biz onu her ne kadar yer aldığı indie rock projelerle tanısak da caz davul bölümünden mezun olan Çağdaş Topal, bu sefer besteciliği ve caz birikimiyle karşımıza çıkıyor. Üç parçadan oluşacak olan EP’nin ilk parçası Nature 15 Eylül’de yayınlanmıştı. EP’nin ikinci parçası olan Town Center ise 14 Aralık’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Canlı kaydedilmiş her iki parçada da gitarda Zhandos Yestay ve basta Eren Turgut’u dinliyoruz. Saksafonda Gürtuğ Gök, keyboardda Koray Üsgülen ve davulda Çağdaş Topal yer alıyor. Çağdaş Topal’ın bestelediği parçaların mix ve masteringi ise Cihan Mert Karayazı imzası taşıyor.

 

 

Çağdaş Topal, müziğini, kendini ve insanları izleme aracı olarak gördüğünü ifade ediyor. Şarkılarında da geniş vizyonu ve farklı felsefik yaklaşımlara açık zihniyle dinlemesi çok keyifli füzyonlar yaratmış.

Nature’ın ana melodisi inanılmaz akılda yer edinen bir kompozisyon olmuş. Saksafonun baskın olarak yarattığı “yerel” ve “tozlu” atmosfer, dinleyeni mutluluğun daim olduğu bir nostalji hissine sürüklüyor. Sinestezik bir yaklaşımla değerlendirirsek bu melodinin tarçın kokusu ve kahverengini çağrıştırdığını söyleyebiliriz.

Town Center’da ise daha modern ve hızlı bir dinamik bizi karşılıyor. Saksafonun ve basın dikkat çeken partileri, parçaya adı gibi kozmopolit bir hava verirken dinleyici için de Central Park’ta yürüyormuş gibi hissettiren bir illüzyon yaratıyor. Rock’ın dokunulabilir ve “dusty” dünyasından, cazın “saturated” ve rüya gibi dünyasına geçişiyle şaşırtsa da Çağdaş her iki müzik tarzında da ne kadar başarılı olduğunu bize bu parçalarla gösteriyor.

 

 

Son olarak Çağdaş’ın Youtube kanalında bulunan diğer parçalarına da dikkat çekmek istiyoruz. Emprovize eserlerle, coverlarla ve sahneden videolarla gerçekten sürprizlerle dolu bir kanal. Bizim favorimiz olan Alfa Mist – Keep On coverını da dinlemenizi öneriyoruz. Ayrıca EP’nin sıradaki şarkısından ve Çağdaş’ın çalışmalarına devam ettiği albümünden haberdar olmak isterseniz Çağdaş Topal’ı Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0