Bunu okuyorsunuz:
163, 2018’de Çıkaracağı “Anladım” Albümüyle Geri Dönüyor

163, 2018’de Çıkaracağı “Anladım” Albümüyle Geri Dönüyor

Ankaralı alternatif rock grubu 163, bir süredir süren sessizliğinin ardından 2018’de çıkaracağı “Anladım” albümüyle geri dönüyor!

Ankara kökenli grup 29 Ekim 2014’te vokallerde Doruk Okyay, elektrik gitarda Yamaç Yeşil, bas gitarda Mehmet Can Bindak ve davullarda Onat Oskay ile kuruldu. 2017 Eylül’üne kadar faaliyetlerini Ankara’da sürdürüp günümüzde çalışmalarına İstanbul’da devam ediyorlar.

Ankara serüvenleri boyunca “Bulutlara İltifat”, “Seni Mi Sordular Bana?” ve “Unutulanlanlar & Unutulacaklar” isimli 3 tekli ve “Boş” isimli bir kısaçalara imza atan grup bu şarkılarda genelde Pop / Alternatif Rock tarzını benimsedi. “Gri Şehrin” etkisiyle şarkıları daha çok duygusal bir tema barındırıyordu. İstanbul’a geldikten sonra şehrin karmaşası ve yoğunluğundan etkilenip 2018 yılında hazırladıkları “anladım” albümü ile sözlerinde toplumsal konulara daha çok yer vererek ve müzik tarzlarının arasına Grunge’ı da katarak yollarına devam ediyorlar.

Yaptıkları müziğin yanı sıra yüksek enerjili ve seyirciyi performanslarına dahil eden sahneleri de grubun kimliğinde etkin rol oynar. Günümüze kadar 2016 ve 2017 Zeytinli Rock Festivali; 2018 Gezgin Fest İstanbul; Ankara, İstanbul, Kocaeli, Düzce gibi bir çok şehirdeki lise/üniversite etkinlikleri ve kendi konserleri dahil 100’e yakın sahnede yer aldılar. Ayrıca 2017 YTÜ Yıldızlar Yarışıyor ve Kampüsten Ses Gelsin yarışmalarında birincilikler elde ettiler. Yakında çıkacak olan “anladım” albümleri ile de konser maratonuna tekrar başlıyorlar.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0