Bunu okuyorsunuz:
Dizi Müzikleri #3: GIRLS

Dizi Müzikleri #3: GIRLS

https://open.spotify.com/user/girlshbo/playlist/2pAubOpmQz0GgwcNZEMnsC?si=QVNkFLtHTDiGCP3LVEIMsw

İzleyenlerin izlemeyenlere “aaa Girls’ü izlemedin miii?” tepkisi verdiği dizi ile karşınızdayım. HBO’nun 2012 yılında yayınlamaya başladığı dizi 6 sezon sürdü ve 2017’de finalini yaptı. İzlemekte biraz geç kaldım farkındayım ama bir yandan da ilk sezondan son sezona neredeyse tek nefeste izlemenin hazzını yaşıyorum. Dizinin konusuna değinmeden önce buraya yazma sebebimin içerisindeki efsane müzikler olduğunu biliyoruz sanırım.

Girls’ün yapımcısı ve senaristi, aynı zamanda dizinin baş rollerinden biri olan Lena Dunham (Hannah) öyle güzel anlatmış ki, hem komedi hem dram bir arada. Aslında tamamiyle gerçek hayatı görüyoruz. Temelde 20’li yaşlardaki 4 genç kızın hikayesini konu alıyor dizi. Tabii ki bu kızlarımızın erkek arkadaşları da hikayeye fazlasıyla dahil oluyor.

Hannah’ın kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırken, kendi kitabını yazmaya çalışması, Jessa’nın hayranlık uyandıran aksanı ile umursamaz ve sorumsuz bir şekilde yaşaması, Marnie’nin sürekli tavsiye verip, kendi hayatında asla uygulayamaması, Shosanna’nın saflığı ve bitmeyen cümleleri… Girls’ü izlerken bu kızları kendi arkadaşınız gibi hissedeceğinizi biliyorum.

Bir de beyler var tabii. Adam’ın garipliğinin çekici geldiğini itiraf etmeliyim. Charlie romantik bir giriş yapsa da diziyi izlemeye devam edin ve sonra gelin birlikte Charlie çekiştirelim…. Ray ise sanırım dizinin en aklı başında karakteri. Bir de Elijah var, böyle eğlenceli ve tatlı karakteri hak edecek ne yaptık? Detaya çok girip spoiler vermek istemiyorum. İzlemeye başlamalısınız!

Gelelim dizinin müziklerine.. 6 sezon demek onlarca şarkı demek. Saymaya kalksam upuzun bir liste çıkar. Yelpazesi geniş bir playliste sahip dizi. Hem popüler şarkılar, hem unutamadığımız eski şarkılar var. Öyle yerlerde öyle güzel şarkılar seçilmiş ki, dizinin, olayın içine tamamen giriyorsunuz. Oasis, John Mayer, JLo, Oh Land, Beyonce, Alt J, Nancy Sinatra, Chet Baker… yelpaze geniş demiştim..
Sadece müzikleri için bile izlenebilecek bir dizi Girls. Teşekkürler Lena, teşekkürler Hannah..

Dizi müziklerinin tamamını aşağıdaki Spotify playlistinde bulabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0