Bunu okuyorsunuz:
Stranger Things Müzikleri Spotify’da 17 Milyon Saatten Fazla Dinlendi

Stranger Things Müzikleri Spotify’da 17 Milyon Saatten Fazla Dinlendi

Stranger Things Müzikleri

Spotify’da Stranger Things müzikleri, dinleyiciler tarafından neredeyse takıntı haline getirdildi.

 

Stranger Things’in üçüncü sezonunun ilk gösterimi yaklaşırken Spotify, dizinin müziklerinin dinleyiciler üzerindeki etkisini analiz etti. Popüler dizinin 15 Temmuz 2016’daki lansmanından bu yana dinleyiciler, diziyle ilgili müzikleri Spotify’da 17 milyon saatten fazla dinledi.

 

Belki de bu esrarengiz dizinin tutkulu takipçileri için The Clash’ın 1981 hiti “Should I Stay or I Should I Go”nun Stranger Things ile ilgili müzikler içinde, dizinin orijinal soundtracklerinden dinleyicilerin kendi oluşturdukları çalma listelerine kadar en çok dinlenen şarkı olması sürpriz değil. Dizinin Türkiye’deki takipçileri ise en çok dizinin tema müziği olan Stranger Things’i dinlerken, ikinci sırada ise elbette hemen “Should I Stay or I Should I Go” geliyor.

 

Stranger Things Müzikleri
Stranger Things Müzikleri

 

Dizinin sevenlerinden diğer veriler

 

Dinleyiciler dizinin karakterlerine dayanarak kendi çalma listelerini oluşturdu. Eleven en çok çalma listesine ev sahipliği yapan karakter olurken, bu sırlamada Steve Harrington ikinci, Will Byers ise üçüncü sırada yer aldı. (Dinleyicilerin kendi favori karakterleri ile ilişkilendirdikleri top şarkılar aşağıdaki listede yer alıyor. Örneğin Cyndi Lauper’ın “Girls Just Wanna Have Fun” adlı şarkısı Nancy Wheeler için).

 

Dinleyiciler “The Upside Down” adlı 3500’ün üzerinde çalma listesi oluşturdu. Bu listelere en çok eklenen şarkı Kyle Dixon ve Michael Stein imzası taşıyan“The Upside Down” oldu. Duyar duymaz diziyi hatırlatan tema şarkısı “Stranger Things” de bu çalma listelerine en çok eklenen bir diğer şarkı olarak öne çıktı.

 

Spotify’da 15 tane Stranger Things temalı podcast bulunuyor ve dinleyiciler bu podcast yayınları toplam 4600 saat dinledi. Diziyle ilgili en çok dinlenen podcast yayını ise Addi ve Darrel Darnell tarafından hazılanan The Stranger Things Podcast.

 

The Clash’ın “Should I Stay or Should I Go” adlı şarkısı 1’inci sezonda oldukça önemli bir rol oynadı (Will Upside Down’da kendisini sakinleştirmek için bu şarkıyı söylerdi) ve şarkının dünya genelinde dinlenme oranı, Stranger Things’in 15 Temmuz 2016 yılındaki ilk gösterimiyle birlikte, gösterimden önceki 2 haftaya kıyasla yüzde 30 oranında arttı.

 

Stranger Things müzikleri, Amerika’da diğer ülkelere göre daha fazla dinlendi. Amerika’yı ise İngiltere ve Meksika takip etti.

 

Aktör Finn Wolfhard’ın (“Mike”) yolda ve sette dinlediği şarkılara dayanarak hazırladığı çalma listesini Spotify’ın For the Record blog paylaşımında görebilirsiniz. Wolfhard aynı zamanda For The Record’a şimdilerde dinlediği müzikleri ve en çok hangi yılların müzikleri ile geçmişe yolculuk yaptığını da anlattı.

 

Stranger Things Müzikleri
Stranger Things Müzikleri

 

Stranger Things Listeleri:

Spotify’da soundtrack ve çalma listelerinde en çok dinlenen Stranger Things müzikleri:

 

Spotify’da Türkiye’de Stranger Things soundtrack ve çalma listelerinde en çok dinlenen şarkılar:

 

Spotify’da kullanıcıların adına en çok çalma listesi oluşturdukları karakterler ve her karakter için en çok eklenen şarkılar:

 

Stranger Things müziklerini en çok dinleyen ülkeler:

 1. Amerika
 2. İngiltere
 3. Meksika
 4. Almanya
 5. Brezilya
 6. Kanada
 7. Fransa
 8. İspanya
 9. Avustralya
 10. İtalya

 

Dünya genelinde Stranger Things temalı en çok dinlenen 5 podcast:

 

Türkiye’de Stranger Things temalı en çok dinlenen 5 podcast:

 • Stranger Danger – A Stranger Things Podcast
 • Hilltop Horror: Companion Podcasts – Stranger Things 3
 • Stranger Things
 • Dungeons and Demogorgons – A Stranger Things Podcast
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0