Bunu okuyorsunuz:
Keşfetmeyen Kalmasın #3: SilverLiners

Keşfetmeyen Kalmasın #3: SilverLiners

silverliners

2014 Yılının ortalarından beri Ankara’dan yükselen bu modern britrock sounda daha fazla kayıtsız kalabileceğinizi sanmıyorum. Keşfetmeyen Kalmasın’ın 3.sünde kulakları ve gözleri hep birlikte SilverLiners‘a çeviriyoruz.

SilverLiners; İsmail Aydın, Doğancan Ertaş, Kaya Çağatay Akan ve Kaan Erdem’in bir araya gelmesiyle oluşmuş genç ve dinamik bir ekip. Parçalarını dinleyiciyle buluşturmaya 2015 yılında Scary Superstition ile başlayan SilverLiners, hedeflediği yolda bu tekli ile aslında çok iyi bir başlangıç yaptı diyebiliriz çünkü Scary Superstition İngiltere Manchester’da Salford City Radio başta olmak üzere birçok radyoda yayınlandı. Belirtmekte fayda var, Manchester aynı zamanda SilverLiners’ın idol aldığı Oasis gibi grupların da memleketi.

2016ya geldiğimizde Alaaddin isimli tekliyi yayınladılar ve Alaaddin iTunes Alternative Charts’da 6.sıraya kadar yükseldi. Alaaddin bana kalırsa grubun en fark yaratan parçalarından biri. Nakaratta vokalin sesiyle oynadığı küçük oyunlar, şarkının hafızalara kazınmasında önemli rol oynuyor.

Yine 2016 yılının ağustosunda 6 parçalık HIGHFLY EP’sini yayınlayan ekibe bu sefer mix kısmında The Away Days‘den tanıdığımız Can Özen‘in, mastering’de ise Hakan Nart‘ın eli dokunmus. EP’nin en çok sevilen parçalarından Just Ride ise geçtiğimiz yıl Ankara’da kliplenmiş. Üflemelileri rock müziğe hakkıyla adapte edilmiş şekilde duymak kesinlikle çok keyifli, bu parça da buna kaliteli bir örnek. Mourning Nights da ikinci yarısındaki elektro solosu ve yine güçlü vokali ile bu EP’nin en sevilen şarkılarından. Müzik elbette evrensel, ancak böyle işlerin Türkiye’den yükseliyor olması kesinlikle gurur verici.

Noxus, If Performance Hall, Manhattan gibi mekanlarda sahne almış olan ekip; Zeytinli Rock Festivali ve Ford Unplugged Music Festival gibi festivallerde de dinleyiciyle buluşmuş ve buluşmaya devam ediyor. Ankaralı grup dayanışması olsa gerek, maNga grubuyla birlikte turne yapmış olan SilverLiners’ın dinleyici kitlesi gün geçtikçe artıyor.

Şimdilerde ilk albümleri Everlasting Peace için kolları sıvamış olan SilverLiners, bu albüm için bir crowdfunding projesi yürütüyor. Ayrıntılı bilgi için sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşabilirsiniz.

twitter.com/silverliners
instagram.com/silverlinersofficial
open.spotify.com/artist/49NG8eC18s1EoijRxwmz34

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0