Bunu okuyorsunuz:
Dolu Kadehi Ters Tut’un En Yenisi: “Dilerim Ki”

Dolu Kadehi Ters Tut’un En Yenisi: “Dilerim Ki”

dolu kadehi ters tut - 2024

Dolu Kadehi Ters Tut’un yeni teklisi Dilerim Ki tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

Ses getiren beşinci stüdyo albümleri Ölüm Dansı’nın ardından dinlediğimiz ilk tekli olan Dilerim Ki 12 Ocak’ta yayınlandı. Merakla beklenilen Dilerim Ki’de vokalde Uğurhan Özay’ı, gitar ve bas gitarda Oğulcan Ava’yı, geri vokallerde Oğulcan Ava, Dilan Balkay ve Billur Battal’ı, trompette Dilan Balkay’ı, davulda Berke Köymen’i ve klavyede Oğulcan Ava ile Dilan Balkay’ı dinliyoruz. Şarkının söz ve müziği dolu kadehi ters tut, prodüksiyonu Oğulcan Ava ve mix masteringi Arın Baykurt imzası taşıyor.

 

“Dilerim ki
Dilerim ki asla caymazsın benim olmaktan
Dursun zaman
Kalsın yerim derinlerinde saklanan”

 

 

Dolu Kadehi Ters Tut

Şarkı, başladığı andan itibaren dinleyenlere “ben nasıl vurucu bir şey dinliyorum” dedirtiyor. Direkt ve dolu dolu bir gitar melodisiyle girdiğimiz şarkıda ilmek ilmek işlenmiş enstrümanlar gözleri dolduracak kadar etkileyici ve sihirli dokunuşlarla kalbimize ulaşıyor.

Özellikle nakarattaki gitar melodisi gözyaşı kelimesinin notalara dökülmüş hali desek abartmış olmayız. Dolu Kadehi Ters Tut’un belki de en sürprizli şarkılarından biri, Dilerim Ki. Elinde bir cam küre tutarmış gibi, buz üstünde kayarmış gibi, bıçak sırtındaymış gibi hissettiren bir duygu yükü var. İlk dinlenildiğinde müziğe şok olmaktan sözleri dinleyemeyecek ve şarkının bittiğinde sona geldiğinizi anlayamayacak kadar büyük bir şok dalgası yaratıyor. Yüreğiniz ağzınızda hiç hareket etmeden, bu büyüyü bozar diye nefes almaya bile çekinerek dinlenilecek bir şarkı. Müziğin görkeminin aksine sözlerde aşk üzerine nahif ve tatlı dilekler dinliyoruz Dilerim Ki’de. Cayır cayır ve tehlikeli değil bir güven alanı olan bir aşkı görüyoruz. Hafif tutulan sözler sayesinde, zengin müziğin bir tetikleyici unsura dönüşmesinin de önüne geçtiklerini söyleyebiliriz. Bu mental sağlığı koruyucu hareket için de Dolu Kadehi Ters Tut’a teşekkür ederiz.

 

“Kaybolan bir ruh gibi
Kayıp gidersem de bul beni
Mahvolur da bitersem
Tut elimi”

 

Albümden sonra bu tekliyle yeni yayınlara kapı aralayan grubun yeni şarkılarının nasıl olacağını merakla bekleyeceğiz. Bu bekleyiş sırasında siz de şehrinizdeki konserlerinin ne zaman olduğunu öğrenmek isterseniz Dolu Kadehi Ters Tut’u Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Ayrıca son olarak grubun müzikal yolculuğunu anlatan belgeseli Dedim Olabilir’in ilk bölümünün de yayınlanmış olduğunu hatırlatalım. İzlemek için Dolu Kadehi Ters Tut’un Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
4
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0