Bunu okuyorsunuz:
Enerji Patlaması Yaşayacağınız 5 Türk Punk Rock Grubu

Enerji Patlaması Yaşayacağınız 5 Türk Punk Rock Grubu

Türk Punk Müziği hala yaşıyor.. Sizin için konserlerine gidip çok ama çok eğlendiğimiz, şarkılarıyla çostuğumuz punk gruplarını bu listede topladık. Biraz gizli kalmış, alternatif gruplar ile neşelenmek, eğlenmek istiyorsanız bu liste tam sizin için. İçinizdeki delileri serbest bırakın!

 

SECOND

1999 yılında Özgün ve Özgür tarafından kurulan Türk Punk Rock grubu Second, bir çok festivalde yer aldı. Bugüne kadar  Nofx, MxPx, Yellowcard gibi gruplara ön grup çıktılar. Son zamanlarda çok fazla konser vermeselerde eğlendirdikleri kesin. Bu arada yeni bir konsere hazırlanıyorlar.

Yüksek sesle dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz zira yerinizde duramayacaksınız!

Second için önerdiğimiz şarkı; “Eski ve Kusurlu”

https://www.youtube.com/watch?v=oOLIEchkrAU

 

EVDEN UZAKTA

Evden Uzakta, 2014 yılında “Hiçbi’ Yere Doğru” isimlerini verdikleri albümle müzikseverlerle buluştu. New School Punk  tarzındaki albümleri için Yellowcard, The Used gibi isimlerle çalışmış olan prodüktör Paul Leavitt ile bir araya geldi. 10 şarkı bulunan albümde 90’lı yıllardan hatırladığımız Everything But The Girl’un Missing şarkısı coverı da var.  Çıkış şarkısı olan “Dün Gece” için bir de klip çektiler.

Konserlerinde çokça eğleneceğiniz Evden Uzakta için önerdiğimiz şarkı; “Dün Gece”

https://www.youtube.com/watch?v=XlsophVrEyU

 

HAŞERE İLAÇLAMA SERVİSİ (H.İ.S.)

2005 yılında kurulan Ska-Punk Rock Grubu H.İ.S. 2015 yılında 12 şarkıdan oluşan ilk albümleri “Çakıldık” ile dikkat çekti. Prodüktörlüğünü Athena’dan Hakan Özoğuz’un yaptığı grup kendine has bir tarza ve üsluba sahip. Bugüne kadar Kadıköy ve Taksim’de bir çok kez sahne alan H.İ.S. neşelenmek istiyorsanız tam da size göre bir grup!

H.İ.S. “Çakıldık” albümünün sevilen şarkısı “Deli Melek” için video klip yayınladı.

H.İ.S. için önerdiğimiz şarkı; “Deli Melek”

 

SANCHOS

Melodik Punk Rock grubu Sanchos, isyanınıza ortak olacak. Dolu Dolu müziğiyle, ara ara şarkı yayınlayan grup tam size göre! Eylül 2012′de internetten yayınladıkları 9 şarkılık “Hiç Birşey Yapasım Yok Bugün” albümünden sonra Nisan 2013′de “Yaşlanmak İstiyorum” adlı EP’sini yayınlayan Sanchos, aradığınız punk lezzetini size sunacak.

Sanchos için şarkı önerimiz; “Hiç Birşey Yapasım Yok Bugün”

https://www.youtube.com/watch?v=Z1QsAXvCdqw

 

THE KİLİNK

Kilink, 2003 yılında İzmir’de kuruldu. Grup üyelerinde değişiklikler olsa da şu an hala aktifler. Arada sırada konser veren Kilink konserlerde hatrı sayılır bir kitleyle çok iyi eğlendiriyor.

Kilink için şarkı önerimiz; “Sevgilim Neredeydin”

https://www.youtube.com/watch?v=_PMM7rYniSI

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
13
ilginç
8
kalp <3
65
karasızım
7
olamaz!
3
üzücü
2