Bunu okuyorsunuz:
Lana Del Rey’den Yeni Albüm: Norman Fucking Rockwell

Lana Del Rey’den Yeni Albüm: Norman Fucking Rockwell

lana del rey, bağımsız, alternatif müzik - altmuzikcom

Geçtiğimiz yılın Eylül ayından itibaren bize yeni albümünün haberlerini eşsiz teklileri ile veren Lana Del Rey, yeni bağımsız / alternatif müzik furyasına katıldığını da bir nevi onayladı.

 

Eylül’den beri sırayla; Mariners Apartment Complex, Venice Bitch, Hope Is A Dangerous Thing For A Woman Like Me To Have – But I Have It, Doin’ Time teklilerini yayınlayarak Lana, hayran kitlesinde yeni bir hareketlendirme oluşturmuştu. Ve artık arabaların önünde poz verme, beyaz üst geleneklerini kıracağını anlamıştık…

 

 

Del Rey, sosyal medyadan uzaklaşacağını duyurduğundan beri yeni albümünün isminden kapak fotoğrafına kadar bir sürü dedikodu yayıldı, tartışmalar yaşandı. Örneğin, Norman Fucking Rockwell kapağının bu olacağı tahmin ediliyordu…

 

 

Ama olmadı. Lana, Temmuz ayının son günlerinde harekete geçerek, Norman Fucking Rockwell’ın 30 Ağustos’ta çıkacağını duyurup hem kapağını, hem de şarkı listesini dinleyicileriyle paylaştı. Bu şarkıların arasında, Lana’nın efsanevi “Unreleased” koleksiyonunda bulunan, hatta Lust For Life albümünde White Mustang şarkısıyla bağdaştırılan “Best American Record” şarkısı da var. Yakından takip edenler ne demek istediğimi anlayacaktır.

 

 

Rick Nowels, Jack Antonoff, Rich Lee, kız kardeşi Chuck Grant gibi isimlerin imzası bulunan bu albümün kapağında, Jack Nicholson’un torunu Duke Nickholson yer alıyor. Çizgi-roman ögelerinin bulunması, albümün nostaljik “beach vibes” barındırması ve logosunun değişmesi de gözümüzden kaçmadı tabi ki. Lana, müzikal kariyerinde riskli bir kavşaktan dönüyor ve olumlu sonuç alacak gibi gözüküyor. Arabalardan sonra bir botun üzerinde olması da bunun bir kanıtı!

 

Lana Del Rey’in Jack Antonoff’la birlikte kaydettiği alternatif müzik albümünün şarkı listesi de paylaşıldı.

 

1. “Norman Fucking Rockwell”
2. “Mariners Apartment Complex”
3. “Venice Bitch”
4. “Fuck It I Love You”
5. “Doin’ Time”
6. “Love Song”
7. “Cinnamon Girl”
8. “How to Disappear”
9. “California”
10. “The Next Best American Record”
11. “The Greatest”
12. “Bartender”
13. “Happiness Is a Butterfly”
14. “Hope Is a Dangerous Thing for Woman Like Me to Have — but I Have It”

 

Albümün haberlerini bize vermeden önce, The Greatest ve Fuck It I Love You! birleşik kliplerini Rich Lee ile çektiğini de Instagram hesabında paylaşmıştı. Anlaşılan Lana, hala nostaljik bir çizgide!

 

 

Bunlara ek olarak, NFR’ın mükemmel fragmanı yayınlandı. 30 Ağustos’a kadar yayınlayacağı müthiş teklileri heyecanla bekliyoruz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0