Bunu okuyorsunuz:
Evgeny Grinko, Aşık Veysel’in İzinde Anadolu’yu Dolaşıyor

Evgeny Grinko, Aşık Veysel’in İzinde Anadolu’yu Dolaşıyor

Evgeny Grinko
Zamanımızın Büyülü Piyanisti Evgeny Grinko, “Uzun İnce Bir Yoldayım” Klibiyle Anadolu’yu Dolaşıyor!

Dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko, Bir Aşık Veysel klasiği “Uzun İnce Bir Yoldayım”ın merakla beklenen klibini yayınladı. Nabat Gasanova yönetmenliğinde çekilen klipte Grinko, eski bir kamyonetin arkasında tarihi bir piyano ile Anadolu’da Aşık Veysel’in izinde bir yolculuğa çıkıyor.

Sanatçının Kendine Ait Özel Bir Yorumu:

Grinko’nun kendisi tarafından düzenlenmiş ve kaydedilmiş bu piyano versiyonu, diskografisinde özel bir yere işaret ediyor. Eser, Aşık Veysel’in şiirsel ve felsefi sözlerini, Grinko’nun etkileyici piyano yorumuyla buluşturuyor.

3 Temmuz’da Harbiye’de:

Uzun bir aranın ardından Evgeny Grinko, 3 Temmuz Çarşamba günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda ruha dokunan büyüleyici yeteneği ile hayranlarının karşısına çıkacak.

Aşık Veysel’e Saygı:

Grinko, Aşık Veysel’in eserini seçmesinin sebebini şöyle açıklıyor: “Öncelikle şarkının sözleri beni çok derinden etkiledi ve de Aşık Veysel’in müzikal yaklaşımını kendime yakın hissettim. Şarkıyı her ne kadar enstrümantal olarak kaydetmiş olsam da sözleri hayatı çok sade ama etkileyici bir dille anlatıyor. Ayrıca Türkiye’de, Azerbaycan’da ve İran’da verdiğim konserlerde kat ettiğim binlerce kilometre beni bu şarkıya daha da yakın hissettirdi. Aslında bu şarkıyla bugüne dek konserlerime gelen Türk dinleyicilerime bir teşekkür etmek istedim.”

Türkiye’ye Aşık:

Evgeny Grinko ilk kez Kasım 2013’te konser verdiği Türkiye’de bugüne dek 158 kez konser verdi. Edirne’den Van’a, Hatay’dan Trabzon’a kadar birçok şehri ziyaret etti. Ülkeye ve insanlarına büyük bir sevgi besleyen Grinko, her konserde Anadolu’nun ruhunu piyanosuyla dile getiriyor.

Avrupa Turu Başlıyor:

Sanatçı, Outtakes 2’nin yayınlanmasından hemen sonra ilk Avrupa konserini 27 Haziran 2024’te Berlin’de verecek.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0