Bunu okuyorsunuz:
Fazıl Say’dan Ece Dağıstan ve Güvenç Dağüstün İş Birliği İle Güz Şarkıları

Fazıl Say’dan Ece Dağıstan ve Güvenç Dağüstün İş Birliği İle Güz Şarkıları

fazıl say - güz şarkıları

Müzik hayatı boyunca birçok güzel albümün, bestenin altına imzasını atan, defalarca kez ödüle layık görülen Fazıl Say yine çok başarılı bir albümle karşımıza çıkıyor.

Fazıl Say Güz Şarkıları albümünde unutulmaz şairler Nazım Hikmet, Can Yücel, Ece Ayhan, Behçet Aysan, Cemal Süreya Attila İlhan, Ahmed Arif’in unutulmaz şiirlerini besteledi. Ada Müzik etiketi ile raflara çıkacak olan albümde Fazıl Say albümlerinin içinde bir ilki gerçekleştirip bu albümde piyano partisini kendisi çalmayıp Ece Dağıstan‘a emanet etmiş. Albümün solistliğini ise övgü dolu yorumlar alan, etkileyici yorumlarıyla Güvenç Dağüstün yapıyor.

Fazıl Say‘ın ”Bugüne kadar yaptığım şarkı albümlerimin arasında hem Türkiye’de, hem dünyada en sevileninin Güz Şarkıları olacağını hissediyorum.” diyerek hepimizde heyecan ve merak uyandırdığı bu albüm, 7 Aralık’ta raflardaki yerini alacak.

Albümde Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz kabare müziği, nostaljik melodiler, eşsiz şairlerin unutulmaz sözleri, üç güzel müzisyenin eşsiz yorumlarıyla birleşirken biz dinleyenlerin de hafızlarında unutulmaz bir albüm olmaya hazır.

Güz Şarkıları, albümün isminden bile bize sonbaharın o hafif melankolik ama bir o kadar güzel havasının geçmesini sağlıyor.

Tekrar hatırlatalım: Ünlü şairlerin Fazıl Say bestelerinde çoktan yerini aldığı Güz Şarkıları, 7 Aralık‘ta raflarda yerini alacak.

Editör Notu: Bu albümde çalışılan müzisyenlerin kalitesini henüz bilmeyen ya da anlayamamış olanlar için, provalar sırasında Güvenç Dağüstün’ün Ece Dağistan’a gelen bir çiçeği çektiği alttaki gönderiye bir bakın deriz 🙂

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0