Bunu okuyorsunuz:
Balina’dan Yeni Albüm “Kaybetmenin Mitolojisi”

Balina’dan Yeni Albüm “Kaybetmenin Mitolojisi”

balina

Alican Öyke ve Burçin Esin’in heavy proggy projesi Balina’dan yeni albüm geldi. 2013 yılında çıkardıkları kendi adlarını taşıyan ilk albümlerinden sonra, ikinci albüm “Kaybetmenin Mitolojisi” Ada Müzik etiketi ile 2017 bitmeden dijital platformlarda yerini aldı.

“Kaybetmenin Mitolojisi” 4 parçadan oluşuyor: Karaburun Swing, Bedbaht Denizlerin Ödüllü Korsanı, Serhoş ve Üzgünüm. Albümün genel soundu üzerine söylenecek çok şey var ama ikili yine imza gibi bir albümle karşımızda diyebilirim. “Üzgünüm” adlı parçada o büyülü sesiyle ikiliye eşlik eden isim ise Lara Di Lara.

Kayıtları Pür Recording Studio ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Barkın Engin ile birlikte yapılan albümün dikkat çeken kapak tasarımı Fırat İtmeç imzalı. Albümün kapak fotoğrafı Burçin Esin’in kendisine ait ve grafik tasarımı da Can Dağlı tarafından yapılmış.

Daha önce de başarılı canlı performanslar sergilemiş olan ikili, 24 Ocak 2018 tarihinde Babylon’da yılın ilk Balina konserini gerçekleştirecekler. Yılın ilk hareketini Feza ile birlikte “Duble Lansman” olarak yapacaklarını sosyal medya hesaplarından paylaşan Balina’yı ben de dört gözle bekliyorum. İlerleyen aylarda plak olarak da bulabileceğimiz “Kaybetmenin Mitolojisi” yeni konserlere kadar bir an önce dinlenmeli. Yerli sahnede ilham veren projelerden olduğuna inandığım Balina’ya ulaşabileceğiniz sosyal medya adresleri ise şöyle:

instagram.com/balinamusic
facebook.com/balinamusic
twitter.com/balinamusic

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0