Bunu okuyorsunuz:
Gevende’nin Kırınardı’sından İlk Video: Vertigo

Gevende’nin Kırınardı’sından İlk Video: Vertigo

Eskişehir doğumlu enerjik grup Gevende yeniden sahalarda! Geçtiğimiz günlerde yeni albümü yayınlanmış grubun yeni klibi ise bugün yayınlandı, taze taze. Linki buraya bırakıyoruz ve sizi bu güzel kliple başbaşa bırakıyoruz.

Gevende’nin anlamı “çalgıcı” olarak geçiyor. 2000 yılında kurulan bu grup Psychedelic Folk veyahut Caz Rock türünde müzikler yapmakta. Soundcheck’i fazlasıyla uzan tutmaları bazılarına itici gelse de biz bu yanından çok hoşlandık Gevende’nin.

2005’te Roxy Müzik Günleri’nde birinci olup 2006’da ilk albümleri “Ev”I piyasaya sürdüler. Grup aynı sene içerisinde birçok yolculukla beraber birçok yerde konser verdi, aynı zaman da festivallere katılmaktan da geri kalmadı. 2008’de başladıkları “Sound Painting” adlı proje altında Balbazar ile birlikte birçok sahne aldı. Gevende ve Balbazar’ın turne klibini bulduk, doğrusu enerjileri bizi kendilerine hayran bıraktı.

“Eğlencelik oda orkestrası” cümlesini akıllara kazımış olan bu grup kendilerine has müzikleri, Ahmet Kenan Bilgiç’in berrak sesi ve synthlerin yoğun kullanılmasıyla yeni albümü “Kırınardı”yı tam olarak akıllara kazımış bulunmakta. Yükselen ve birden düşen, ne kadar sert düşerse düşsün asla canınızı sıkmayan tempolarıyla sizi başbaşa bırakıyoruz. Dinlerken konserdeymişçesine kendinizi odanızda bir o yana bir bu yana salınır halde bulursanız bir de konserlerini deneyin deriz. Gevende 28 Şubat’ta Babylon Bomonti’de, 2 Mart’ta ise Noxus Bar Ankara’da sizi bekliyor olacak! Keyifli dinlemeler.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0