Bunu okuyorsunuz:
Geyiği Öpmeye Gidiyoruz: Nilüfer Müzik Festivali

Geyiği Öpmeye Gidiyoruz: Nilüfer Müzik Festivali

nilüfer müzik festivali

2015 yılında “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganı ile yola çıkan Nilüfer Müzik Festivali’nin 3’üncü 10-11-12-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenecek ve ön satış biletleri ise kendi sitesinde!  Aynı zamanda festivalin nasıl geçtiğini aktaran bir özeti de sitesinden alarak bırakıyorum.

“Müziğin yanı sıra bütün gün devam eden çok eğlenceli ve çeşitli etkinlikleri ile bilinen Nilüfer Müzik Festivali, kıyafet, vintage, aksesuar, ayakkabı, şapka v.b. gibi gezmesi çok eğlenceli alışveriş stantlarından çeşitli yoga, pilates, zumba etkinliklerine, eğlence parkurundan dans sahnesine kadar kültür, sanat ve sporun bir araya geldiği Türkiye’nin en büyük festivallerinden biridir.”

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve bir çok kişinin emeğinin geçtiği festivalde, bu sene yer alacak ilk 25 isim açıklandı. Her biri birbirinden değerli isimler arasından, sayfada çeşitli tanıtıcı yazılar ve playlistler paylaşılıyor. Geçen yıl oldukça eğlendiğim ve bu senekini iple çektiğim bu festivalin diğer isimlerini de heyecanla bekliyorum. İsimlerin devam edeceğini, takipte kalmamız gerektiğini söyleyen sayfadan henüz bir ses seda yok. Şimdilik açıklanan isimlerse şöyle:

Nilüfer Müzik Festivali 2017
Nilüfer Müzik Festivali 2017

Geçen yıl gelen isimler ise mükemmeldi. Tam anlamıyla mükemmel! Alternatif sahnenin en sevilen isimleri, yeni isimleri ve yıldız isimlerle birlikte oldukça eğlenceli bir program olmuştu. Üç günün sonunda eve dönerken, hayatımda yaşadığım en güzel günleri geride bıraktığımı bilerek ve seneye de asla kaçırmam diyerek ayrıldım Nilüfer’den! Geçen yılın isimleri ise şöyleydi:

Nilüfer Müzik Festivali 2016
Nilüfer Müzik Festivali 2016

Çadırınız güzel ve ağaç altına kurdunuz mu sizden mutlusu yok festivallerde zaten. Geçen yıl kamp+kombine bilet sayısı sınırlandırılmış, bir çok kişi son dakikaya bırakıp alamadığı için üzülmüştü. Bu sene henüz biletlerin tükendiğini duymadık, umarım bilet sayıları arttıysa gerekli ihtiyaçlarımızın da karşılanacağı hizmetler ona göre ayarlanmıştır. Çünkü geçen yıl her şey tadında ve güzeldi. Umarım bu sene bizi hayal kırıklığına uğratmazsın Nilüfer!

Yemek stantlarında çalışan teyzeler, taze meyve sebze satan yerler o kadar güzeldi ki! Umarım bu sene katlanarak devam eder, zira yediğim şeftalinin tadını unutamıyorum. İçeri girerken yemek, içecek sokulmuyor tahmin edeceğiniz gibi, deodorant parfüm de sokamıyorsunuz, bilginize!

Gece saat 12’den sonra olan konserler, malesef ki +18 bölgesinde düzenleniyor. Bu sene de gelecek olan Hey Douglas! muhtemelen yine o kısımda konser verecek. Geçen yılki performansları harikaydı bunu da söylemeden edemeyeceğim.

Güvenlik açısından; biz ve çevremizden bir problem yaşayan olmadı. Çok rahat ve samimi bir ortamdı, birbirlerine bir şeyler ikram eden mi dersiniz, gece çadırınızı bulmanıza yardım edenler mi…

Temizliğe gelince de tuvaletler yeterli ve temizdi. Bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Yalnız sabah duş sırası çok uzundu. Belki bu duruma bir ek yapılarak müdahele edilebilir.

Şarj konusunda bir çok festivalde olduğu gibi burada da çeşitli bölgelere kurulmuş şarj üniteleri bulunuyordu. Günlük kiralıyorsunuz, gece sonuna kadar o numarayla gidip telefonunuzu verebilirsiniz.

Aynı zamanda unutmadan şunu da not etmem gerekiyor, Boğaziçi Radyo Ödülleri’nde bu sene en iyi festival seçilen Nilüfer Müzik Festivali aynı zamanda Avrupa Festival Birliği (YOUROPE) üyesi olarak Roskilde, Sziget gibi uluslararası festivallerin arasındaki yerini de almış bulunmaktaymış. İlgililere duyurulur.

Haydi biletinizi alın, çadırınızı kapın, Balat Atatürk Ormanı’nda görüşmek üzere!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0