Bunu okuyorsunuz:
Nilüfer Müzik Festivali ’19 “Kafanı Değiştir Dünya Değişsin”

Nilüfer Müzik Festivali ’19 “Kafanı Değiştir Dünya Değişsin”

nilufer muzik festivali

 

2015’ten bu yana her yıl “Dünyayı Sev, Geyiği Öp, Festivale Gel!” mottosuyla tüm müzikseverleri Bursa’ya davet eden Nilüfer Müzik Festivali; bu sene de 6-7-8 Eylül tarihlerinde Balat Atatürk Ormanında!

Oscar and the Wolf, Kadebostany, Riff Cohen, Metronomy gibi müzisyen/gruplara ev sahipliği yapmasıyla dikkatleri üzerine çeken Nilüfer Müzik Festivali’nin bu yılki line-upına baktığımızda; Agar Agar, Roosevelt, Modeselektor, Athena, Gaye Su Akyol, Ceza, Mor ve Ötesi gibi isimler göze çarpıyor. Afişi biraz daha incelediğimizde ise Cem Adrian, Adamlar, Hey Douglas, Ah! Kosmos ve Hedonutopia gibi farklı müzik türlerinden başarılı müzisyenleri ve dahasını görüyoruz. Ülkemizdeki klasikleşmiş diyebileceğimiz festival line-uplarının biraz olsun dışına çıkmayı ve farklı müzik türlerine hitap etmeyi amaçlayan NMF’den beklentimiz her yıl artsa da; 2019 line-upının festival katılımcısı için tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Nilüfer Müzik Festivali

Sahne alacak isimler tabii ki müzik festivallerinin odak noktası fakat Nilüfer; katılımcıların festivalin tadını doyasıya çıkarmalarını ve rahat etmelerini sağlayan yönleriyle de diğer müzik festivallerinden ayrılıyor. Üç gün boyunca kamp alanında konaklayacak katılımcılar için yeme-içme olanaklarının öneminden bahsetmeye gerek bile yok ve Nilüfer bu konuda büyük bir artıya sahip. Catering alanında Nilüferli köy kadınları derneklerinin hazırladığı her çeşit –vegan dahil- yiyeceği çok ucuza bulabiliyorsunuz. İkinci bir artı ise kamp alanı. Katılımcılara oldukça geniş, tamamen ormanlık bir kamp alanı sunuluyor ve böylece güzel bir yere çadır atabilecek miyim endişesi duymuyorsunuz.  Bir diğer önemli nokta olan tuvalet ve duşlar konusunda da Nilüfer büyük bir avantaja sahip çünkü mobil kabinler yerine alanın içerisinde kullanabileceğiniz ve düzenli olarak temizliği yapılan tuvaletler var. Yani yeme-içme, barınma, hijyen gibi temel konularda sorun yaşamadan festivalin ve müziğin tadını çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca tüm bunların ve müziğin yanında festival alanında bulunan çeşitli sanatsal atölyeler ve kültürel etkinlikler de sizleri bekliyor.

Nilüfer Müzik Festivali’19; sorumluluklarından, şehir hayatından, stresten uzaklaşmak ve küçük bir mola vermek isteyen herkesi iyi müzik dinlemeye, dünyayı sevmeye, geyiği öpmeye, festivale gelmeye davet ediyor.

“Kafanı Değiştir Dünya Değişsin”

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0