Bunu okuyorsunuz:
Grunge Kültürü Geri Döndü! Kalabalıklar’ın İlk Teklisi: Delik Deşik

Grunge Kültürü Geri Döndü! Kalabalıklar’ın İlk Teklisi: Delik Deşik

Kalabalıklar’ın ilk teklisi Delik Deşik 2 Şubat’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı!

Delik Deşik, hiç beklemediğimiz bir anda bir Instagram gönderisiyle karşımıza çıkan Kalabalıklar’ın ilk şarkısı olma özelliğini taşıyor. Yeni bir grup olan Kalabalıklar’ın üyelerine baktığımızda ise grubun aslında aşina olduğumuz isimlerden oluştuğunu görüyoruz. Grupta vokalde solo projesi Canavar ve 163 grubu ile tanıdığımız Yamaç Yeşil, gitarda Al’York’tan tanıdığımız Ediz Steel, bas gitarda 163’ten tanıdığımız Mehmet Can Bindak ve davulda yine 163 ve Soft Analog’dan tanıdığımız Onat Oskay yer alıyor. Ayrıca bu şarkının geri vokallerinde İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik’i dinliyoruz.

 

 

Delik Deşik’in söz ve müziği Yamaç Yeşil’e ait. Parçanın mix ve masteringi ise tüm grubun imzasını taşıyor. Karanlık ve “lanetli” bir atmosferi olan şarkının özellikle nakarat melodisi dinleyen herkesin aklına hemen ilk dinleyişte kazınıyor. İçinden çıkılması imkansız bir döngü yaratan şarkının nakaratından sonraki gitar solosu ise bu havalı vibe’ı pekiştiriyor. Gerçeklik algılarımızla kısa bir süre için oynayan Delik Deşik, bizi grunge kültürün, “sex drugs ve rock n roll” yaşam tarzının hakim olduğu, kimileri için ütopya kimileri için distopya olan alternatif bir evrene götürüyor.

 

“Tut, çek içine boşlukların
Dol içime, yine aklımdasın
Ne kırgın ne pişman değilim
Hem yorgun hem yanlış biri gibi”

 

 

Yerli sahnede uzun zamandır dinlemediğimiz şekilde “kirli” bir tarzı olan grup, kolaylıkla uluslararası düzeyde playlistlerde yer edinebilecek şarkılar yapacak gibi görünüyor. Bunu grubun üyelerinin diğer projelerine ve Delik Deşik’e dayanarak söylüyoruz. Her bir üyesinin geniş vizyonuyla grup inanılmaz seviyelere yükselebilir. Bu nedenle bu müzisyenlerin bir araya gelip bu konseptte yaratacak olmalarına çok sevindik. Konserlerindeki enerjiyi ve etkileşimi şimdiden tahmin edebiliyoruz ve bu da bizi Kalabalıklar konseri için heyecanlandırmaya yetiyor.

 

“Tut beni sar
Çek beni yak
Sana bi’ inandıramam
Beni sevmezsin”

 

Son olarak, Kalabalıklar’ın yeni şarkısının da çok yakında geleceğinin haberini verelim. İlk şarkılarını daha yeni yayınlamışken yeni şarkı haberini paylaşan bu inanılmaz aktif grubun daha sonraki adımlarından da haberdar olmak isterseniz Kalabalıklar’ı Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz!

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0